Kolejny rekord pobity! Niesamowity wyczyn Roberta Lewandowskiego

W meczu ligowym z Herthą Berlin Robert Lewandowski złamał kolejną barierę, jeśli chodzi o liczbę zdobytych bramek. Polak strzelił dla Bayernu już 301 goli.

Robert Lewandowski się nie zatrzymuje! Polski napastnik Bayernu Monachium w sobotnim spotkaniu z Herthą Berlin (5:0) w ramach trzeciej kolejki Bundesligi po 70 minutach miał na koncie "dublet".

Dwa zdobyte gole powodują, że "Lewy" osiągnął poziom 300 bramek w barwach Bawarczyków. Niesamowite! Reprezentant Polski dołączył do Bayernu przed sezonem 2014/15 (przeszedł z Borussii Dortmund).

Gol nr 300. Lewandowskiego w barwach monachijczyków padł po zespołowej akcji. Thomas Mueller podał piłkę do wbiegającego w pole karne Sane. Ten wystawił futbolówkę kapitanowi Biało-Czerwonych, który z bliskiej odległości podwyższył prowadzenie.

33-letni Lewandowski na tym jednak nie poprzestał. W 84. minucie fani na Allianz Arenie oklaskiwali kolejne trafienie Polaka. Hat-trick "Lewego" stał się faktem po tym, jak po dośrodkowanie Kimmicha z rzutu rożnego piłkę zgrał Nianzou, a najskuteczniejszy gracz Bundesligi strzałem głową pokonał golkipera Herthy.

Lewandowski trafiał we wszystkich trzech meczach ligowych i ma już pięć bramek na koncie. Drugie miejsce zajmuje Erling Haaland. W piątek Borussia Dortmund zdołała wygrać 3:2 z TSG 1899 Hoffenheim, a utalentowany Norweg zdobył decydującą bramkę w doliczonym czasie.

Przed rozpoczęciem sezonu Lewandowski i Haaland byli wymieniani jako główni faworyci w wyścigu po koronę króla strzelców. Napastnik Bayernu walczy o piąty taki tytuł z rzędu. 33-latek jest w doskonałej formie przed wrześniowymi meczami reprezentacji Polski.