Show Lewandowskiego! Bayern gromi outsidera ligi

Bayern grał koncert, a prawdziwym geniuszem w ataku był dziś Robert Lewandowski. Obrońcy nie mogli znaleźć na niego sposobu. Bawarczycy rozgromili Herthę, a "Lewy" zdobył hat-tricka.

Mimo dobrych wyników Bayern nie porywał swoją grą. Ostatnie rozgromienie piątoligowca w Pucharze Niemiec nie było żadnym wyznacznikiem formy, to była powinność. Spokojna i pewna wygrana z Herthą Berlin miała potwierdzić, że Bawarczycy notują progres pod okiem Juliana Nagelsmanna. Dotychczasowe problemy w grze były widoczne gołym okiem.

Robert Lewandowski po wygranej z Koeln przekonywał, że drużyna dopiero się rozkręca. Bayern szybko wrzucił wyższy bieg i już po sześciu minutach prowadził. Otwartą lewą flankę miał Alphonso Davies, rozciągnął grę na drugą stronę pola karnego, a tam był Thomas Mueller, który zamknął akcję strzałem po ziemi. Sprytnie zachował się też "Lewy", przepuszczając piłkę.

Hertha sama sobie podkładała kłody pod nogi. Nie potrafiła ani wyjść z konkretną kontrą, ani dłużej utrzymać się przy piłce. Błędy w kryciu, złe wybicia i kiepski pressing skutkowały rosnącą dominacją Bayernu. Mistrz Niemiec wykonywał pewny marsz po kolejne gole. Do przerwy padł jeszcze jeden - strzelił go Lewandowski. Najpierw trafił głową w poprzeczkę, ale od razu zdołał dobić piłkę. Sędziowie podejrzewali, że był spalony w tej akcji, ale konsultacja z VAR-em rozwiała wątpliwości i uznano gola.

Berlińczycy nie mieli absolutnie żadnych argumentów, by jakkolwiek zagrozić Bayernowi, zawodnicy nie wierzyli w ugranie korzystnego rezultatu. Taki brak wiary poskutkował stratą kolejnych goli.

Festiwal bramkowy kontynuował świetnie dziś grający Jamal Musiala. Bardzo inteligentnie rozgrywał w pierwszej części, a po przerwie pokonał bramkarza ładnym, technicznym strzałem.

Bayern nie zwalniał tempa, a Lewandowski chciał strzelić więcej goli. Świetnie ustawiał się w sytuacjach podbramkowych, był całkowicie poza zasięgiem obrońców. Polski napastnik wbił kolejne dwa gole w 70. i 84. minucie.

Bawarczycy wygrali bardzo pewnie, 5:0. Dzięki hat-trickowi w tym meczu Lewandowski został liderem klasyfikacji strzelców Bundesligi.

Bayern Monachium - Hertha Berlin 5:0 (2:0)
1:0 - Thomas Mueller 6'
2:0 - Robert Lewandowski 36'
3:0 - Jamal Musiala 49'
4:0 - Robert Lewandowski 70'
5:0 - Robert Lewandowski 84'

Bayern: Manuel Neuer - Josip Stanisic (81' Bouma Sarr), Dayot Upamecano (46' Tanguy Nianzou), Niklas Suele, Alphonso Davies - Joshua Kimmich, Leon Goretzka - Jamal Musiala (61' Leroy Sane), Thomas Mueller (81' Eric Maxim Choupo-Moting), Serge Gnabry (67' Kingsley Coman) - Robert Lewandowski.

Hertha: Alexander Schwolow - Deyovaisio Zeefuik (61' Lukas Kluenter), Dedryck Boyata, Niklas Stark, Maximilian Mittelstaedt - Lucas Tousart, Santiago Ascacibar - Dodi Lukebakio (61' Ishak Belfodil), Suat Serdar (79' Vladimir Darida), Stevan Jovetić (20' Javairo Dilrosun) - Davie Selke (61' Marco Richter).