Obrońcy FC Augsburg się nie popisali. Eintracht zgubił punkty

Kibice FC Augsburg czekają na komplet punktów. Tym razem zespół Rafała Gikiewicza i Roberta Gumnego przegrał 1:4 z Bayerem Leverkusen po dwóch golach samobójczych. Eintracht Frankfurt tylko zremisował 1:1 z Arminią Bielefeld.

Trzy gole padły w kuriozalnych okolicznościach. W 3. minucie Iago uprzedził Rafała Gikiewicza i skierował piłkę do własnej bramki. Polak nie zdążył interweniować. Chwilę później Patrik Schick zabawił się z Gikiewiczem, odegrał do Moussy Diaby'ego i Florian Niederlechner zmienił tor lotu piłki.

Niederlechner zrehabilitował się przed zmianą stron. Napastnik FC Augsburg wykorzystał błąd Mitchela Bakkera i wpisał się na listę strzelców. Na kwadrans przed końcem Schick podwyższył wynik. Gikiewicz zawinił przy czwartej bramce. Bramkarz dał się minąć przed polem karnym i Florian Wirtz znalazł drogę do siatki. W ostatecznym rozrachunku gospodarze przegrali 1:4 z Bayerem Leverkusen.

FC Augsburg ma na koncie tylko jeden punkt i zajmuje 17. miejsce w tabeli Bundesligi. Gikiewicz zagrał w pełnym wymiarze czasowym, ale to nie był dzień polskiego golkipera. Robert Gumny zszedł z boiska w 85. minucie, zastąpił go Raphael Framberger.

Eintracht Frankfurt nie potrafi wygrać w bieżącym sezonie. Drużyna Olivera Glasnera zremisowała 1:1 z Arminią Bielefeld. Autorem bramki dla Eintrachtu był Jens Petter Hauge. W 86. minucie wyrównał Patrick Wimmer.

Wiele emocji było w starciu VfB Stuttgart z SC Freiburg. W 28. minucie przyjezdni prowadzili 3:0, lecz rywale strzelili dwa gole w końcówce pierwszej odsłony. Po przerwie wynik nie uległ już zmianie. Na wyróżnienie zasłużył Jeong Woo-Yeong, który skompletował dublet.

FC Augsburg - Bayer 04 Leverkusen 1:4 (1:2)
0:1 - Iago (s.) 3'
0:2 - Florian Niederlechner (s.) 14'
1:2 - Florian Niederlechner 30'
1:3 - Patrik Schick 75'
1:4 - Florian Wirtz 81'

Arminia Bielefeld - Eintracht Frankfurt 1:1 (0:1)
0:1 - Jens Petter Hauge 22'