RB Lipsk zdominował VfB Stuttgart

Na boisku było widać różnicę klas. RB Lipsk wygrał 4:0 z VfB Stuttgart. Dominik Szoboszlai w świetnym stylu przywitał się z publicznością na Red Bull Arena.

Zawodnicy Jessego Marscha od początku przejęli inicjatywę, goście odpierali kolejne ataki. Bliski szczęścia był Willi Orban, który trafił prosto w bramkarza. W 24. minucie efektowną bramkę mógł zdobyć Andre Silva. Portugalczyk uderzył nożycami i Florian Mueller zażegnał niebezpieczeństwo.

Mueller nie miał żadnych szans w 38. minucie. Niezwykłym kunsztem wykazał się Dominik Szoboszlai, który przymierzył z prawej strony. Węgierski pomocnik wrócił po ciężkiej kontuzji, w piątek po raz pierwszy wystąpił na stadionie w Lipsku.

Po pierwszej połowie było 1:0. 16 sekund po wznowieniu gry piłkarze RB Lipsk przeprowadzili zespołową akcję i podwyższyli wynik. Emil Forsberg umieścił piłkę w siatce.

W 52. minucie Szoboszlai ponownie zaznaczył swoją obecność na boisku. Wydawało się, że 20-latek próbował dośrodkować z rzutu wolnego, lecz nikt nie przeciął toru lotu piłki. Chwilę później Andre Silva wykorzystał "jedenastkę" i przypieczętował zwycięstwo miejscowych.

RB Lipsk pewnie wygrał z VfB Stuttgart (4:0) i po dwóch rozegranych kolejkach zajmuje 3. miejsce w tabeli Bundesligi. W tym momencie zespół "Die Roten" jest na 7. pozycji.

RB Lipsk - VfB Stuttgart 4:0 (1:0)
1:0 - Dominik Szoboszlai 38'
2:0 - Emil Forsberg 46'
3:0 - Dominik Szoboszlai 52'
4:0 - Andre Silva (k.) 64'