Robert Gumny popełnił kosztowny błąd. Tymoteusz Puchacz poczeka na debiut

W 1. kolejce FC Augsburg przegrał 0:4 na własnym stadionie z TSG 1899 Hoffenheim. Robert Gumny powinien lepiej zachować się przy pierwszej bramce rywali. Union podzielił się punktami z Bayerem (1:1), Tymoteusz Puchacz obejrzał mecz z ławki.

Drużyna Hoffenheim miała więcej klarownych sytuacji w pierwszej połowie. Piłkarze Sebastiana Hoenessa dopięli swego w 37. minucie. Andrej Kramarić dostrzegł w polu karnym Jacoba Bruuna Larsena, ten uciekł Robertowi Gumnemu i strzałem głową pokonał Rafała Gikiewicza.

W 76. minucie Kramarić mógł podwyższyć wynik, jednak tym razem Polak popisał się niesamowitym refleksem. W samej końcówce Kramarić próbował zaskoczyć bramkarza strzałem z połowy, jego starania spaliły na panewce. Ostatnie słowo należało do Georginio Ruttera. Ostatecznie Hoffenheim wygrało aż 4:0 po bramkach Bruuna Larsena, Sargisa Adamyana, Georginio Ruttera i Sebastiana Rudego.

Po stronie FC Augsburg 90 minut rozegrali Gikiewicz i Gumny. Prawy obrońca nie zaliczy tego spotkania do udanych.

Równolegle Union podejmował Bayer. W 7. minucie drogę do siatki znalazł Taiwo Awoniyi, który latem został wykupiony z Liverpoolu. Po pięciu minutach odpowiedział Moussa Diaby.

W ostatnich tygodniach stołeczny klub zakontraktował Tymoteusza Puchacza i Pawła Wszołka. Ten pierwszy spędził mecz na ławce rezerwowych, Wszołek nie został uwzględniony w kadrze Unionu.

Wolfsburg miał przewagę liczebną po czerwonej kartce Roberta Tesche. Na początku spotkania Wout Weghorst zmarnował rzut karny, bramkarz Bochum obronił jego strzał. Holender zrehabilitował się w 22. minucie i zapewnił komplet punktów "Wilkom". Bartosz Białek wciąż przechodzi rehabilitację po ciężkiej kontuzji. Nie wiadomo, kiedy zobaczymy Polaka na boiskach Bundesligi.

FC Augsburg - TSG 1899 Hoffenheim 0:4 (0:1)
0:1 - Jacob Bruun Larsen 37'
0:2 - Sargis Adamyan 79'
0:3 - Georginio Rutter 88'
0:4 - Sebastian Rudy 90+5'

1.FC Union Berlin - Bayer 04 Leverkusen 1:1 (1:1)
1:0 - Taiwo Awoniyi 7'
1:1 - Moussa Diaby 12'