Gigantyczna podwyżka dla gwiazdy Bayernu Monachium

Według informacji dziennika "Bild", Joshua Kimmich przedłuży kontrakt z Bayernem Monachium. Reprezentant Niemiec zajmie drugie miejsce na liście płac w zespole za Robertem Lewandowskim.

Bayern Monachium osiągnął porozumienie w sprawie przedłużenia kontraktu Joshuy Kimmicha do 2026 r. Piłkarz ma otrzymać blisko 100 proc. podwyżkę i dzięki temu przebije zarobki Thomasa Muellera, zajmując drugie miejsce w klubowej hierarchii płac po Robercie Lewandowskim - dowiedział się "Bild".

Kimmich sam negocjował z działaczami warunki nowej umowy, bez potrzeby korzystania z pomocy swojego agenta. Teraz prawnik zawodnika ma szczegółowo przeanalizować wszystkie zapisy i dopiero po jego akceptacji 26-latek złoży podpis na pięcioletnim kontrakcie.

Pomocnik ekipy mistrza Niemiec będzie zarabiać ok. 20 mln euro (do tej pory miał zagwarantowane 10 mln euro). Lewandowski, najlepiej obecnie opłacany piłkarz Bawarczyków, może liczyć na kwotę 22 mln euro za sezon gry.

W sezonie 2020/21 Kimmich rozegrał 27 meczów w niemieckiej Bundeslidze. Spędził na boisku łącznie 2197 minut i zdobył cztery bramki. 59-krotny reprezentant Niemiec w Bayernie występuje od sezonu 2015/16. 

źródło: wp.pl