Paweł Wszołek oficjalnie w nowym klubie

Paweł Wszołek rozstał się z Legią Warszawa i powraca do topowej europejskiej ligi. Były reprezentant Polski podpisał kontrakt z Unionem Berlin, do którego wiosną dołączył również Tymoteusz Puchacz.

Paweł Wszołek jeszcze nie występował w Bundeslidze i generalnie na niemieckich boiskach. Skrzydłowy był zawodnikiem włoskich oraz angielskich klubów przed powrotem do Polski w 2019 roku.

W dwóch poprzednich sezonach 29-letni pomocnik występował w Legii Warszawa. Pod wodzą trenera Aleksandara Vukovicia był podstawowym zawodnikiem, Czesław Michniewicz często powierzał mu rolę zmiennika. Przyczynił się jednak wyraźnie do zdobycia mistrzostwa Polski w 2021 roku. Pojawił się na boisku w 24 meczach PKO Ekstraklasy i strzelił w nich trzy gole.

Wszołek dołączył w 1.FC Unionie Berlin do zakontraktowanego również wiosną Tymoteusza Puchacza. Zmienił klub na zasadzie wolnego transferu.

- Bundesliga jest wymagająca i zawsze marzyłem, żeby w niej zagrać. Union wykonał w ostatnich latach świetną robotę i wyrobił sobie markę poza granicami Niemiec. Nie mogę się doczekać bycia częścią tego klubu i mam nadzieję, że my, gracze, będziemy mogli wtedy poczuć atmosferę z kibicami na stadionie - cytuje oficjalna strona klubu Wszołka.

Union walczył do ostatniej kolejki w Bundeslidze o powrót do europejskich pucharów i ostatecznie zajął siódme miejsce oznaczające grę w Lidze Konferencji.

 

 

źródło: wp.pl