Wielka zmiana w Bayernie Monachium wcześniej niż planowano

Początkowo zmiana władzy miała nastąpić dopiero pod koniec roku. Za chwilę jednak Bayern Monachium ma oficjalnie ogłosić nowego dyrektora generalnego.

Bayern Monachium od nowego sezonu będzie mieć nowego trenera, którym został Julian Nagelsmann. Okazuje się, że to nie koniec kluczowych zmian w niemieckim gigancie. Już za kilka tygodni z mistrza Niemiec odchodzi wielka legenda.

Karl-Heinz Rummenigge od wielu lat był dyrektorem generalnym. Już jednak kilka miesięcy temu ogłoszono, że to jego ostatni rok w tej roli. Legendarny piłkarz miał pracować do końca roku, a następnie ustąpić stanowiska Oliverowi Kahnowi.

"Bild" jednak ustalił, że zmiana zostanie przyspieszona. Rummenigge będzie pracować tylko do 30 czerwca i odchodzi. To jednak nikogo nie dziwi, bo jego następca już podejmuje kluczowe decyzje. Kahn wraz z dyrektorem Hasanem Salihamidziciem odpowiadali m.in. za zatrudnienie Nagelsmanna.

Wszystko wskazuje na to, że Rummenigge pozostanie w futbolu. Sport1 spekuluje, że poszuka sobie pracy w niemieckiej federacji (DFB) albo w UEFA.

 

 

źródło: wp.pl