1.FC Koeln zdeklasowało Holstein Kiel. "Kozły" zostają w Bundeslidze

W sobotę podopieczni Friedhelma Funkela rozprawili się z drugoligowym Holstein Kiel. 1.FC Koeln zwyciężyło w barażu aż 5:1, w ten sposób drużyna utrzymała się w niemieckiej elicie.

Zespół przyjezdnych musiał odrabiać straty z pierwszego meczu. W ubiegły czwartek "Kozły" przegrały 0:1 po trafieniu Simona Lorenza.

Początek sobotniego barażu był piorunujący w wykonaniu piłkarzy 1.FC Koeln. Pierwszą bramkę już w trzeciej minucie zdobył Jonas Hector, kilkadziesiąt sekund później odpowiedział Lee Jae-Sung.

Jeszcze przed zmianą stron było 4:1 dla ekipy Friedhelma Funkela. Najpierw Sebastian Andersson ustrzelił dublet, a następnie Rafael Czichos podwyższył wynik. Zwycięstwo klubu z RheinEnergieStadion w 84. minucie przypieczętował Ellyes Skhiri.

rzypomnijmy, że drużyna z Kolonii zajęła dopiero 16. miejsce w tabeli, ale ostatecznie utrzymała się w najwyższej klasie rozgrywkowej. Holstein Kiel poczeka na awans przynajmniej przez rok.

Bezpośredni awans do Bundesligi wcześniej wywalczyły ekipy VfL Bochum oraz Greuther Fuerth. Na zapleczu zagrają natomiast Werder Brema i Schalke 04 Gelsenrkichen.

Holstein Kiel - 1.FC Koeln 1:5 (1:4)
0:1 - Jonas Hector 3'
1:1 - Lee Jae-Sung 4'
1:2 - Sebastian Andersson 6'
1:3 - Sebastian Andersson 13'
1:4 - Rafael Czichos 39'
1:5 - Ellyes Skhiri 84'