Oficjalnie: Hansi Flick ma nową pracę!

Wyjaśniła się przyszłość Hansiego Flicka. Były już trener Bayernu Monachium ma nową pracę: po Euro 2020 obejmie reprezentację Niemiec.

- Jestem naprawdę szczęśliwy, że zostałem nowym trenerem reprezentacji Niemiec - powiedział Flick. Kontrakt obejmuje mistrzostwa świata w 2022 roku oraz Euro 2024.

Na stanowisku selekcjonera zastąpi Joachima Loewa, który żegna się z kadrą Niemiec po zakończeniu mistrzostw Europy. Pierwotnie jego umowa obowiązywała do 2022 roku, ale Loew postanowił zrezygnować ze stanowiska. Reprezentację prowadził od 2006 roku i w 2014 roku doprowadził ją do mistrzostwa świata.

- Wszystko potoczyło się bardzo szybko, zwłaszcza podpisanie kontraktu, ale jestem naprawdę szczęśliwy, że od jesieni będę głównym trenerem reprezentacji Niemiec. Sezon właśnie się skończył, a ostatnie dwa lata w Bayernie odcisnęły piętno na mnie. Duch zespołowy i postawa zawodników były doskonałe. Zabiorę ze sobą wiele rzeczy, które pomogą mi w pracy w nowej roli. Jestem bardzo podekscytowany klasą graczy, których mamy w Niemczech, zwłaszcza młodzieży. Mamy wszelkie powody, by optymistycznie patrzeć na przyszłe turnieje, w tym domowe Euro w 2024 r. - przyznał Flick.

- Jestem bardzo dumny, że udało nam się pozyskać Hansiego Flicka. Od początku był na mojej liście życzeń. Znam i cenię Hansiego Flicka, zarówno jako osobę, jak i jako trenera, ze względu na wiele udanych lat spędzonych z drużyną narodową. Podczas pobytu w Bayernie Monachium udowodnił, że potrafi prowadzić zespół jako główny trener - dodał dyrektor DFB Oliver Bierhoff.

Flick już pracował z reprezentacją

Flick w latach 2006-2014 był asystentem Loewa, zna więc smak reprezentacji Niemiec. Później został dyrektorem sportowym Niemieckiego Związku Piłki Nożnej, a w 2017 roku został dyrektorem sportowym w Hoffenheim.  

Ostatnie dwa lata spędził na ławce trenerskiej Bayernu, z którym sięgnął po aż siedem trofeów (w tym dwa mistrzostwa Niemiec i wygranie Ligi Mistrzów).

Loew poprowadził dotychczas reprezentację Niemiec w 191 meczach, z czego 122 razy odnosił zwycięstwo, 37 spotkań zremisował i 32 przegrał. Pod jego wodzą zagrało w sumie 139 różnych piłkarzy.

źródło: wp.pl