Polak w gronie najlepszych piłkarzy 31. kolejki

31. kolejka Bundesligi przyniosła kolejną bramkę Roberta Lewandowskiego. Napastnik reprezentacji Polski nie został tym razem nominowany do "11" tej serii spotkań według magazynu "Kicker". Po raz pierwszy trafił do niej Robert Gumny.

22-letni wychowanek Lecha Poznań wszedł na boisko w 42. minucie domowego meczu z 1.FC Koeln (2:3 - przyp. red.), zastępując Raphaela Frambergera. Polak niemal tuż po wejsciu na murawę otrzymał żółtą kartkę za uderzenie łokciem jednego z rywali, jednak pokaz swoich nieprzeciętnych umiejętności pokazał w drugiej połowie.

Prawy obrońca FC Augsburg zanotował zdobył przede wszystkim swoją premierową bramkę w rozgrywkach Bundesligi. Ponad to wykreował jedną znakomitą sytuację do zdobycia gola, oddał sto procent celnych strzałów (2/2) i wygrał kilka istotnych pojedynków w powietrzu.

Mimo porażki Augsburga magazyn Kicker wziął pod uwagę rewelacyjną postawę polskiego piłkarza, wystawiając mu za ten występ najwyższą możliwą notę - 1. Gumny jest jednym z siedmiu zawodników, którzy zadebiutowali w tym prestiżowym zestawieniu.