Jest przełom ws. nowego trenera Bayernu! Są nowe szczegóły

Jest przełom ws. nowego trenera Bayernu! Są nowe szczegóły

Coraz więcej wskazuje na to, że już niebawem Bayern Monachium będzie mógł pochwalić się nowym trenerem. Na jego zatrudnienie mistrzowie Niemiec będą musieli wyłożyć fortunę.

Wydaje się, że objęcie sterów w Bayernie Monachium przez Juliana Nagelsmanna jest tylko kwestią czasu. W Lipsku są już pogodzeni z faktem, że nie zdołają zatrzymać 33-latka.

Po tym, jak Hansi Flick ogłosił, że opuści ekipę z Bawarii, od razu wszyscy wskazali właśnie trenera RB Lipsk jako jego następcę. Wygląda na to, że rozmowy weszły w decydujący fragment.

Z informacji "Kickera" wynika, że Nagelsmann jest już bardzo blisko dołączenia do Bayernu. Miał nawet zwrócić się już do kierownictwa RB Lipsk z prośbą o rozwiązanie umowy.

Monachijczycy mieli też już zostać poinformowani z jakim wydatkiem będą musieli się liczyć, chcąc wykupić Nagelsmanna. RB Lipsk żąda kwoty w wysokości 25 milionów euro!

W ostatnich dniach różne kwoty krążyły w niemieckich mediach - od 15 do nawet 30 milionów euro. Co na to Bayern? Według sport1.de, mistrzowie Niemiec są skłonni zapłacić "co najmniej 20 milionów, ale może i więcej".

Nagelsmann prowadzi RB Lipsk od sezonu 2019/2020. W poprzednim roku awansował z tym zespołem do półfinału Ligi Mistrzów. Rozgrywki w Bundeslidze zakończył z kolei na trzecim miejscu. W obecnych rozgrywkach Lipsk jest drugi i na trzy kolejki przed końcem ma jeszcze matematyczne szanse na mistrzostwo Niemiec - traci siedem punktów do... Bayernu.

źródło: wp.pl