Erling Haaland pogrążył VfL Wolfsburg, dwóch Polaków na boisku

Dublet Erlinga Haalanda zapewnił Borussii Dortmund bardzo ważne zwycięstwo z VfL Wolfsburg (2:0) w 31. kolejce Bundesligi. W tym meczu wystąpili Łukasz Piszczek oraz Bartosz Białek.

Sobotnie starcie w Wolfsburgu zapowiadało się bardzo ciekawie, gdyż obydwie drużyny wciąż walczą o udział w kolejnym sezonie Ligi Mistrzów. W lepsze sytuacji przed spotkaniem była ekipa VfL, która zajmowała 3. miejsce z dorobkiem 57 punktów, zaś drużyna BVB była 5. z 52 "oczkami" na koncie.

Od początku rywalizacji widoczny był Łukasz Piszczek, który brał udział w większości ataków swojego zespołu. Polak również dobrze radził sobie w defensywie.

Podopieczni Edina Terzicia wyszli na prowadzenie w 12. minucie potyczki. Wówczas fatalnie piłkę do formacji obronnej próbował wycofać Ridle Baku, ale futbolówkę przejął Erling Haaland i w sytuacji sam na sam pokonał Koena Casteelsa.

Później więcej z gry mieli gospodarze, którzy co chwila gościli pod polem karnym BVB, a niezłe strzały oddał Yannick Gerhardt, który nie był w stanie zaskoczyć Marwina Hitza.

Natomiast przyjezdni po strzelonym golu cofnęli się i czyhali na okazję do wyprowadzenia szybkiego kontrataku. Ostatecznie wynik na tablicy świetlnej przed przerwą nie uległ zmianie.

Borussia już do końca zawodów już tylko kontrolowała boiskowe wydarzenia i dowiozła cenne zwycięstwo, dzięki któremu pozostała w rywalizacji o czołową "4" oraz udział w LM.

Bundesliga, 31. kolejka:

VfL Wolfsburg - Borussia Dortmund 0:2 (0:1)
0:1 - Erling Haaland 12'
0:2 - Erling Haaland 68'

VfL Wolfsburg: Koen Casteels - Kevin Mbabu (65' Bartosz Białek), Maxence Lacroix, John Anthony Brooks, Paulo Otavio - Xaver Schlager, Maximilian Arnold - Ridle Baku, Maximilian Philipp (66' Josip Brekalo), Yannick Gerhardt (81' Admir Mehmedi) - Wout Weghorst.

Borussia Dortmund: Marwin Hitz - Łukasz Piszczek, Manuel Akanji, Emre Can, Raphael Guerreiro - Jude Bellingham, Mahmoud Dahoud - Giovanni Reyna (69' Thorgan Hazard), Marco Reus (81' Thomas Meunier), Jadon Sancho (61' Thomas Delaney) - Erling Haaland.

Żółte kartki: Paulo Otavio (VfL Wolfsburg) oraz Thomas Meunier, Jude Bellingham (Borussia Dortmund).

Czerwona kartka: Jude Bellingham (Borussia Dortmund) w 59. minucie /za drugą żółtą kartkę/.

Sędziował: Tobias Stieler.