"Blamaż Bayernu. Mainz zepsuło party"

Bayern Monachium zaliczył wpadkę w meczu 31. kolejki Bundesligi z FSV Mainz 05 (1:2). "Zmarnowana piłka meczowa na mistrzostwo boli Bayern" - pisze portal sport1.de. Zobacz komentarze niemieckich mediów.

"Bild"

Niemiecki dziennik nie zostawił suchej nitki na Bayernie Monachium po porażce z 1.FSV Mainz 05 (1:2). "Blamaż Bayernu. Mainz mogło wygrać jeszcze wyżej. Decyzja ws. mistrzostwa przełożona (w niedzielę RB Lipsk stanie przed szansą na zmniejszenie przewagi Bawarczyków w tabeli do 7 pkt. - przyp. red.)" - skomentowano.

sport.de

"Mainz zepsuło mistrzowską fetę Bayernu" - podkreślają eksperci, dodając że zespół trenera Hansiego Flicka całkowicie zasłużenie przegrał 1:2. "Powrót do gry czołowego napastnika Roberta Lewandowskiego miał wpływ na wynik dopiero w samej końcówce - za późno ("Lewy" zdobył honorowego gola dla Bayernu w 94. minucie - przyp. red.)" - napisano.

sport1.de

"Zmarnowana piłka meczowa na mistrzostwo po powrocie do zespołu Roberta Lewandowskiego boli Bayern" - podsumowano. Portal przytacza słowa bramkarza Manuela Neuera dla telewizji Sky: "Mocno nas to dotknęło. Ta porażka uderza w nas, ale to także ludzkie, tak jak musieliśmy grać i walczyć przez wszystkie te tygodnie".

"Kicker"

"Mistrzowska feta przełożona" - czytamy. Dziennikarze magazynu w komentarzu do meczu w Moguncji napisali: "Mainz zaskoczyło nieszkodliwych Bawarczyków. Bezczelni gospodarze odłożyli świętowanie tytułu mistrzowskiego przez Bayern. Lewandowski na koniec wtrącił swoją 36. bramkę w sezonie".

 

źródło: wp.pl