Niemieckie media podały nową datę powrotu Lewandowskiego

Niemieckie media podały nową datę powrotu Lewandowskiego

Według informacji dziennika "Bild" Robert Lewandowski może wrócić do gry wcześniej niż mówiono po postawieniu diagnozy. - Jest ascetą i niesamowicie trenuje - przekonuje ekspert rehabilitacji.

W podcaście "Bayern Insider" gazety "Bild" specjalista rehabilitacji Oliver Schmidtlein powiedział: - Myślę, że to możliwe! Robert Lewandowski jest ascetą i niesamowicie trenuje. Dlatego oceniłbym tak: "Możemy rozmawiać o realnym skróceniu procesu leczenia o tydzień! Powrót na boisko jest realny 19 kwietnia".

"Jest nadzieja dla Bayernu. Oznacza to, że supernapastnik (35 goli w Bundeslidze w tym sezonie) wróciłby na boisko dwa mecze wcześniej niż przypuszczano - z Bayerem 04 Leverkusen (20 kwietnia) i 1.FSV Mainz 05 (24 kwietnia) miałby łącznie pięć spotkań do pobicia 40-bramkowego rekordu Gerda Muellera. Lewandowski opuściłby jednak rewanż z PSG (13 kwietnia) w Lidze Mistrzów" - pisze "Bild".

Schmidtlein zdradził, że reprezentant Polski już teraz mógłby biegać prosto bez większego ryzyka, ale w piłce nożnej są także skręty i do tego jest potrzebne więzadło. - Bayern ma rację, że nie chce ryzykować. Jeśli uraz zostałby teraz zignorowany, to potem ciągnąłby się za zawodnikiem przez wiele miesięcy - podkreślił ekspert.

 W meczu eliminacji MŚ 2022 z Andorą Lewandowski doznał uszkodzenia więzadeł pobocznych w prawym kolanie. Niemieckie media wcześniej informowały, że "Lewy" postawił sobie cel, by do gry wrócić w ciągu dwóch tygodni, ale wszystko wskazuje na to, że najwcześniej będzie to możliwe 19 kwietnia.

W środę (7 kwietnia) i wtorek (13 kwietnia) Bawarczycy rozegrają - bez Lewandowskiego - mecze z Paris Saint-Germain w ćwierćfinale Ligi Mistrzów 2020/21.  

 

źródło: wp.pl