Borussia Dortmund przegrała na własnym stadionie

Do niemałej niespodzianki doszło na Signal Iduna Park. Faworyzowana Borussia Dortmund przegrała z Eintrachtem Frankfurt 1:2. Wicemistrzowie Niemiec mieli swoje okazje, jednak dali się zaskoczyć pod koniec spotkania.

Obie ekipy zapewne czekały na koniec przerwy reprezentacyjnej. Przed sobotnim spotkaniem czwarty w tabeli Eintracht Frankfurt wyprzedzał piątą Borussię Dortmund raptem o cztery punkty.

Mimo że to wicemistrzowie Niemiec byli faworytem w meczu 27. kolejki to "Orły" strzeliły jako pierwsze. W 11. minucie z lewej strony w pole karne dośrodkowywał Filip Kostić. Piłkę głową odbił Nico Schulz, który walczył o pozycję z jednym z piłkarzy gości. Ostatecznie futbolówka przelobowała Marwina Hitza. Tym samym Schulz zanotował bramkę samobójczą.

Borussia Dortmund starała się szybko wyrównać. Dwie dobre okazje do tego miał Erling Haaland. Norweski napastnik znalazł się w świetnej sytuacji po podaniu Raphaela Guerreiro. Ostatecznie jego płaski strzał przeleciał tuż obok dalszego słupka.

Chwilę później Haaland znalazł się w sytuacji sam na sam. Młody snajper miał mało czasu na przyjęcie piłki. To właśnie zaważyło o tym, że przegrał pojedynek z bramkarzem Eintrachtu Frankfurt, Kevinem Trappem.

Pod koniec pierwszej połowy Borussia Dortmund doprowadziła do remisu. Gola nie strzelił jednak Norweg, tylko Mats Hummels. Po stałym fragmencie gry piłkę w polu karnym, klatką piersiową odbił Emre Can. Hummels wywalczył pozycję i z bliskiej odległości pokonał golkipera rywali.

Po przerwie na prowadzenie znów mogli wyjść goście. Dobrą akcję Eintrachtu Frankfurt popsuł Luka Jović. Serb nie dostrzegł podłączającego się do akcji Filipa Kosticia. Ostatecznie Jović podał na prawą stronę, jednak niedokładnie i piłka została przejęta przez obrońców gospodarzy.

Borussia Dortmund częściej utrzymywała się przy piłce, ale bez rezultatu. To "Orły" były groźniejszym zespołem. W 65. minucie bramkę na 2:1 zdobył Stefan Ilsanker, który strzałem głową pokonał golkipera wicemistrzów Niemiec. Arbiter meczu po analizie VAR nie uznał gola.

W końcówce spotkania świetną kontrą popisali się piłkarze Eintrachtu Frankfurt. Luka Jović przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów. Przy linii końcowej został zatrzymany przez jednego z obrońców gospodarzy. Futbolówkę przejął Filip Kostić i po chwili dośrodkował na głowę Andre Silvy. Portugalczyk nie pomylił się i zanotował 22. trafienie w tym sezonie Bundesligi.

Borussia Dortmund - Eintracht Frankfurt 1:2 (1:1)
0:1 - Nico Schulz 11' (gol samobójczy)
1:1 - Mats Hummels 45'
1:2 - Andre Silva 87'

Żółte kartki: Filip Kostić (Eintracht Frankfurt), Djibril Sow (Eintracht Frankfurt)

Sędzia: Manuel Grafe.