Ćwierćfinalista Ligi Mistrzów zainteresowany Bartłomiejem Drągowskim

Ćwierćfinalista Ligi Mistrzów zainteresowany Bartłomiejem Drągowskim

Bartłomiej Drągowski zmieni otoczenie w letnim okienku transferowym? Agent bramkarza potwierdził zainteresowanie Polakiem ze strony czołowego europejskiego klubu.

Już w lutym włoskie media doniosły, że Bartłomiej Drągowski znalazł się na liście zainteresowań Borussii Dortmund. - Tak, potwierdzam - zapewnił w rozmowie z serwisem "Firenze Viola" agent polskiego bramkarza.

- Oczywiście bardzo się cieszę, że Drągowskim interesują się duże kluby, grające w Lidze Mistrzów, ale teraz najważniejszą rzeczą dla niego jest skupienie się na końcówce sezonu i zakończeniu go z jak największą liczbą punktów - dodał Mariusz Kulesza.

Drągowski do Fiorentiny trafił w 2016 r. i ma ważny kontrakt z klubem do końca sezonu 2022/2023. - Jest tu już od wielu lat. Miasto jest piękne, a on jest bardzo szczęśliwy. Na razie nie było kontaktu z klubem ws. nowej umowy. Bartłomiej wciąż ma jednak dwa lata na kontrakcie, więc jest na to czas - zapewnił agent Drągowskiego.

23-latek od dwóch sezonów jest podstawowym golkiperem Fiorentiny. Markę we Włoszech zaczął wyrabiać sobie już na początku 2019 r., gdy grał na wypożyczeniu w Empoli. Łącznie rozegrał już 80 spotkań w Serie A.

W ostatnim ligowym spotkaniu Drągowski nabawił się kontuzji, ale będzie gotowy do gry już w kolejnym meczu. Przypomnijmy, że bramkarz Fiorentiny jest jednym z kandydatów do wyjazdu na Euro 2020. 23-latek był w szerokiej kadrze Paulo Sousy, ale tuż przed rozpoczęciem zgrupowania, podobnie jak siedmiu innych reprezentantów, został wykreślony z listy.

źródło: wp.pl