Lekcja niemieckiego dla Islandii

Eliminacje do katarskiego mundialu od wygranej rozpoczęła reprezentacja Niemiec, która w grupie J pokonała pewnie Islandię 3:0. Triumf odniosły reprezentacje Rumunii i Włoch.

Ekipa Joachima Loewa wyszła na to spotkanie w koszulkach z literami układającymi się w napis "human rights". Tym samym Niemcy dołączyli się do reprezentacji Norwegii, która wzięła udział w proteście przeciwko łamaniu prawom człowieka w Katarze podczas przygotowań do przyszłorocznych mistrzostw świata.

Niemcy bardzo szybko rozpoczęli strzelanie w tych eliminacjach. Po siedmiu minutach prowadzili z Islandczykami 2:0 po bramkach Leona Goretzki oraz Kaia Havertza. W drugiej połowie na 3:0 podwyższył jeszcze Ilkay Gundogan.

W równolegle rozgrywanym meczu tej samej grupy reprezentacja Rumunii po szalonym meczu pokonała Macedonię Północną 3:2. Do przerwy gospodarze prowadzili 1:0 po trafieniu Florina Tanase. Tuż po niej Valentin Mihaila podwyższył na 2:0. Jednak waleczni Macedończycy w dwie minuty doprowadzili do remisu. W 82. do siatki trafił Ademi, a chwilę później Trajkovski. Rumuni zdołali jednak wygrać dzięki bramce Hagiego w końcówce.

Od zwycięstwa eliminacje mistrzostw świata 2022 rozpoczęła reprezentacja Włoch, która dzięki golom Domenico Beradiego i Ciro Immobile wygrała w Parmie z Irlandią Północną 2:0.

Niemcy - Islandia 3:0 (2:0)
1:0 - Leon Goretzka 3'
2:0 - Kai Havertz 7'
3:0 - Ilkay Gundogan 56'

Rumunia - Macedonia Północna 3:2 (1:0)
1:0 - F. Tanase 28'
2:0 - V. Mihaila 50'
2:1 - A. Ademi 82'