Wszędzie zachwyty nad Lewandowskim, a w "Bildzie"... zaskakujący tytuł

"Lewy rozmontował VfB", "Lewandowski nie do zatrzymania" - niemieckie media doceniają wielką klasę Polaka, który zdobył trzy bramki w meczu z VfB Stuttgart (4:0). Zaskakiwać może tytuł w "Bildzie". Dziennikarze skupili się na zupełnie innym temacie.

sport.de: Lewandowski nie do zatrzymania. Dziesięciu Bawarczyków przejechało Stuttgart

"Brakuje już tylko pięciu goli. Podczas polowania na rekord bramkowy Gerda Muellera Robert Lewandowski - z kolejnym wspaniałym hat-trickiem - skręcił na prostą prowadzącą do mety. Wyjątkowy napastnik praktycznie w pojedynkę poprowadził Bayern Monachium do zwycięstwa w spektakularnych derbach południa z VfB Stuttgart, mimo gry w osłabieniu przez 80 minut" - czytamy w serwisie sport.de.

"Kicker": Trzy razy Lewandowski podczas historycznego zwycięstwa Bayernu w osłabieniu

"W siedmiomilowych butach po rekord Muellera" - tak sobotni wyczyn Roberta Lewandowskiego podsumował "Kicker". Polak strzelił gole nr 33, 34 i 35, mocno przybliżając się do historycznego wyczynu Niemca z sezonu 1971/72 (40 goli).

Dziennikarze magazynu podkreślają, że po czerwonej kartce dla Alphonso Daviesa (w 12. minucie) wydarzyło się "coś prawie surrealistycznego". Osłabienie podziałało na mistrza "niczym motywacyjny zastrzyk".

"Maszyna do strzelania goli" - tak napisali o Lewandowskim - zdobyła trzy bramki. "Cztery trafienia Bayernu w osłabieniu w jednej połowie - to rekord Bundesligi" - przypomina "Kicker".

"Bild": Niespodzianka z przybijaniem piątki pomiędzy Flickiem i "Brazzo"

Pod prąd poszli za to dziennikarze "Bilda". Oni także docenili świetnego Lewandowskiego (o tym za moment), ale na czołówce serwisu sportowego i w tytule skupili się na innych postaciach - trenerze Bayernu Hansim Flicku i dyrektorze sportowym Hasanie Salihamidziciu.

Ostatnio głośno było o nieporozumieniach między dżentelmenami. "Niespodzianka: po żadnym z pierwszych trzech goli Flick i Salihamidzić nie świętowali wspólnie. Pomimo tego, że w tygodniu, przed meczem z Lazio, ogłoszono, że się pogodzili. Dopiero po golu Lewandowskiego na 4:0 przybili piątki..." - relacjonuje "Bild".

Co "Bild" pisze o Lewandowskim? "Prastary rekord Gerda Muellera nigdy nie był tak zagrożony. Lewandowski po raz czwarty w tym sezonie zdobył przynajmniej trzy gole (z Herthą trafił cztery razy - przyp. red.). To udało się po raz ostatni Mario Gomezowi z Bayernu - 10 lat temu" - czytamy.

"Po prostu obłęd!" - podsumowuje tabloid wyczyny Lewandowskiego.

"Die Welt": Lewandowski pędzi w kierunku rekordu Muellera

"Pobił i ustanowił już wiele rekordów, a do tego szczególnego, który uchodził za 'wieczny', bardzo się zbliżył. Wszystko przemawia za tym, że Robert Lewandowski strzeli w tym sezonie więcej niż 40 goli" - czytamy.

Portal welt.de przypomina, że w drugiej połowie meczu ze Stuttgartem "Lewy" mógł strzelić czwartego gola. "Uderzył jednak nad poprzeczką. W fazie końcowej Flick zmienił Polaka, by go oszczędzić. Lewandowski będzie miał jeszcze mecze na kolejne gole w swojej misji" - piszą niemieccy dziennikarze.

źródło: wp.pl