Rośnie strata RB Lipsk do lidera. Zaskakująca porażka Bayeru

W najciekawszym niedzielnym meczu Bundesligi RB Lipsk tylko zremisował 1:1 z Eintrachtem Frankfurt. Bayer 04 Leverkusen niespodziewanie przegrał u siebie z Arminią Bielefeld (1:2).

Drużyna Juliana Nagelsmanna nie sprostała zadaniu. Na początku drugiej połowy Justin Kluivert uderzył z dystansu, Kevin Trapp odbił piłkę wprost pod nogi Emila Forsberga, który otworzył wynik tej rywalizacji. Po kwadransie Daichi Kamada przełamał ręce Petera Gulacsiego i doprowadził do wyrównania.

RB Lipsk utrzymał się na pozycji wicelidera Bundesligi. W tym momencie Bayern Monachium ma już 4 oczka przewagi. Eintracht Frankfurt znajduje się natomiast na 4. miejscu.

Rozczarowująco zaprezentował się także Bayer 04 Leverkusen, który mierzył się z Arminią Bielefeld. Do 85. minuty podopieczni Petera Bosza przegrywali 0:2 po trafieniach Ritsu Doana i Masayi Okugawy. W końcówce gola kontaktowego strzelił Patrik Schick.

"Aptekarze" zajmują 6. miejsce w stawce. Niedzielna wygrana była bardzo ważna dla Arminii, która wydostała się ze strefy spadkowej.

W ostatnim spotkaniu 25. kolejki Stuttgart pokonał 1:0 Hoffenheim. W pierwszej połowie Kasim Adams skierował piłkę do własnej siatki. W 64. minucie zwycięstwo miejscowych przypieczętował Sasa Kalajdzić. To było jego 13. trafienie w tym sezonie.

Warto odnotować, że Marcin Kamiński po raz kolejny nie znalazł się w kadrze meczowej Stuttgartu. Siedmiokrotny reprezentant Polski ostatni występ w lidze niemieckiej zaliczył w październiku minionego roku.

RB Lipsk - Eintracht Frankfurt 1:1 (0:0)
1:0 - Emil Forsberg 46'
1:1 - Daichi Kamada 61'

Bayer 04 Leverkusen - Arminia Bielefeld 1:2 (0:1)
0:1 - Ritsu Doan 18'
0:2 - Masaya Okugawa 57'
1:2 - Patrik Schick 85'

VfB Stuttgart - TSG 1899 Hoffenheim 2:0 (1:0)