Gol Krzysztofa Piątka, Rafał Gikiewicz również nie zawiódł

Krzysztof Piątek i Rafał Gikiewicz pokazali się z dobrej strony podczas meczu 24. kolejki Bundesligi Hertha Berlin - FC Augsburg (2:1). Ten pierwszy strzelił gola dla gospodarzy, a ten drugi zaliczył kilka skutecznych interwencji.

Hertha w ostatnim czasie spisuje się bardzo słabo i liczyła, że w sobotę w końcu uda jej się zwyciężyć w niemieckiej ekstraklasie, w której ostatni triumf odniosła 2 stycznia bieżącego roku.

Jednakże konfrontacja rozpoczęła się fatalnie dla gospodarzy, którzy stracili gola już w drugiej minucie. Wtedy do Andre Hahn zgrał piłkę głową do Laszlo Benesa, a ten bez namysłu uderzył z powietrza i pokonał Rune Jarsteina.

Po zdobytej bramce przyjezdni cofnęli się głęboko i liczyli na wyprowadzenie szybkiego kontrataku. Natomiast podopieczni Pala Dardaia mieli przewagę optyczną, lecz nie byli w stanie pokonać dobrze broniącego Rafała Gikiewicza.

Najbliższy zaskoczenia polskiego golkipera był Santiago Ascacibar, lecz futbolówkę po jego strzale na rzut rożny odbił Gikiewicz.

Zawodnicy z Augsburga atakowali rzadko, ale bardzo groźnie. W 38. minucie po dośrodkowaniu z prawego skrzydła w słupek główkował Florian Niederlechner, a piłka odbiła się od aluminium i wróciła do gry. Ostatecznie przed przerwą wynik starcia już nie uległ zmianie.

Od startu drugiej odsłony batalii na boisku pojawili się Matteo Guendouzi i Luca Netz (w miejsce Maximiliana Mittelstaedta oraz Ascacibara), a berlińczycy ambitnie walczyli o doprowadzenie do remisu. Hertha dopięła swego w 62. minucie, kiedy to dokładnym dośrodkowaniem popisał się Vladimir Darida, zaś celnie główkował Krzysztof Piątek.

Strzelony gol dodał miejscowej drużynie wiatru w żagle. Aktywny był Piątek, który starał się napędzać ofensywne poczynania ekipy ze stolicy Niemiec.

Jednak to nie Polak, a Dodi Lukebakio zapewnił triumf i niesamowicie cenne trzy punkty Hercie Berlin. Belg w 89. minucie pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Madsa Pedersena na Lucasie Tousartcie.