Schalke zatrudniło nowego trenera. To już piąty w tym sezonie

Schalke zatrudniło nowego trenera. To już piąty w tym sezonie

Dimitrios Grammozis przejął stery w Schalke 04 Gelsenkirchen. Grecki szkoleniowiec został postawiony przed niezwykle trudnym zadaniem.

Od dłuższego czasu trwały spekulacje na temat przyszłości Christiana Grossa, który skonfliktował się z szatnią. Ostatecznie klub postanowił zakończyć współpracę z Szwajcarem w niedzielę (28 lutego). Czarę goryczy przelała kompromitująca porażka z VfB Stuttgart (1:5).

Gross przetrwał na tym stanowisku zaledwie 68 dni. W trwającym sezonie drużynę prowadzili również David Wagner, Manuel Baum oraz Huub Stevens. To nie koniec zmian w Schalke 04 Gelsenkirchen. Zarząd odwołał również całe kierownictwo z dyrektorem sportowym na czele.

We wtorek Dimitrios Grammozis został zaprezentowany jako nowy trener. 42-latek złożył podpis pod kontraktem, który będzie obowiązywał do końca czerwca przyszłego roku. Peter Knaebel objął funkcję dyrektora sportowego.

Grek do końca czerwca minionego roku pracował w VfL Bochum. Pierwsze szlify trenerskie zbierał w młodzieżowych drużynach tego klubu.

- Bardzo chciałem tutaj pracować i naprawdę nie mogę się tego doczekać. Oczywiście chcemy zacząć od zwycięstwa. Zamierzam jak najlepiej wykorzystać czas przed nadchodzącym meczem - powiedział Grammozis na łamach oficjalnej strony klubu. Czerwona latarnia tabeli w piątek o godz. 20:30 zagra z 1.FSV Mainz 05.

To kolejna zmiana szkoleniowca w Bundeslidze. Wcześniej Frank Kramer został zatrudniony w Arminii Bielefeld.

 

źródło: wp.pl