Christian Gross zwolniony. Schalke poszukuje piątego trenera w sezonie

Christian Gross zwolniony. Schalke poszukuje piątego trenera w sezonie

Christian Gross po zaledwie dwóch miesiącach przestał pełnić funkcję pierwszego trenera Schalke 04. O jego losie przesądziła porażka 1:5 z VfB Stuttgart.

"Porażka 1:5 z VfB Stuttgart ma poważne konsekwencje personalne. Schalke 04 Gelsenkirchen zwolniło pierwszego trenera Christiana Grossa, a także jego asystenta Rainera Widmayera" - taki komunikat pojawił się w niedzielę na oficjalnej stronie Schalke.

Oprócz wyżej wymienionych prace w klubie stracili również Sascha Riether, Werner Leuthard, a także dyrektor sportowy klubu - Jochen Schneider.

To oznacza, że Schalke już wkrótce obejmie... piąty szkoleniowiec w tym sezonie. Od początku obecnych rozgrywek na ławce trenerskiej S04 zasiadali już David Wagner, Manuel Baum, Huub Stevens (jako trener tymczasowy) oraz właśnie Christian Gross.

Schalke jest w tym sezonie w katastrofalnej dyspozycji. Siedmiokrotni mistrzowie Niemiec wygrali zaledwie jedno spotkanie na 23 kolejki. Do miejsca gwarantującego grę w barażach o utrzymanie S04 traci dziewięć punktów. Zespołowi nie pomogły nawet zimowe wzmocnienia uznanymi nazwiskami jak Klaas-Jan Huntelaar, Shkodran Mustafi czy Sead Kolasinac. 

źródło: wp.pl