FC Augsburg wywiózł punkty z Moguncji. Czyste konto Rafała Gikiewicza

FC Augsburg zwyciężył 1:0 w starciu wyjazdowym z Mainz. Rafał Gikiewicz nie dał się pokonać i przyczynił się do zwycięstwa swojej drużyny. Zupełnie niespodziewanie Bayer przegrał 1:2 z Freiburgiem.

Zawodnicy drużyny gości sprostali zadaniu i wywieźli pełną pulę ze stadionu w Moguncji. W 25. minucie Robin Zentner popełnił niezwykle kosztowny błąd. Bramkarz wybił piłkę prosto pod nogi Floriana Niederlechnera, który dograł do Andre Hahna. Pomocnik strzelił jedynego gola w tym meczu. Gracze Mainz mieli swoje okazje, ale ostatecznie nie zdołali doprowadzić do remisu.

Rafał Gikiewicz zagrał w pełnym wymiarze czasowym i zanotował czwarte czyste konto w trwającym sezonie Bundesligi. Występ zaliczył również Robert Gumny. Młody Polak w 68. minucie podniósł się z ławki rezerwowych i zastąpił Raphaela Frambergera.

FC Augsburg jest na bezpiecznej 13. pozycji w tabeli. W trudniejszej sytuacji jest Mainz, które w chwili obecnej znajduje się na przedostatnim miejscu w ligowej stawce.

Rywalizacja Unionu Berlin z TSG 1899 Hoffenheim zakończyła się remisem 1:1. W 9. minucie Max Kruse wykorzystał rzut karny i dał prowadzenie stołecznej drużynie. Jeszcze w pierwszej części gry wynik ustalił Nico Schlotterbeck, który skierował piłkę do własnej bramki.

W ostatnim starciu 23. kolejki doszło do nie lada niespodzianki. Bayer poniósł zaskakującą porażkę 1:2 z Freiburgiem. Wygraną przyjezdnym zapewniły trafienia Ermedina Demirovicia i Lucasa Holera. Gola kontaktowego dla "Aptekarzy" strzelił Leon Bailey.