Demarai Gray odszedł z Leicester City. Wybrał klub z Bundesligi

Demarai Gray opuścił szeregi Leicester City. 24-letni skrzydłowy został nowym zawodnikiem Bayeru Leverkusen. Z niemieckim klubem związał się kontraktem ważnym do czerwca 2022 roku.

Aptekarze potwierdzili transfer za pośrednictwem oficjalnej strony klubu. Leicester City dostanie za angielskiego skrzydłowego około 2 miliony euro.

Demarai Gray trafił do ekipy Lisów w 2016 roku. Przez kilka sezonów grał regularnie na Wyspach. Ostatnimi czasy nie dostawał szans od trenera Brendana Rodgersa. 24-letni zawodnik zdecydował się więc na przenosiny do zespołu z Bundesligi

- Świetna okazja do zdobycia doświadczenia za granicą w bardzo atrakcyjnym klubie. Widziałem, jak Bayer Leverkusen atakuje. Grają agresywnie, mają świetną technikę i lubią dyktować grę poprzez posiadanie piłki - stwierdził Gray, cytowany przez portal bayer04.de.

- Będę tutaj dobrze pasował. Chciałbym się tutaj rozwijać i odnosić sukcesy z tym atrakcyjnym zespołem - dodał.

Bayer 04 Leverkusen zajmuje obecnie 4. miejsce w Bundeslidze. Aptekarze kolejne ligowe spotkanie rozegrają u siebie 6 lutego (sobota) przeciwko VfB Stuttgart. Kilka dni wcześniej (2 lutego) zmierzą się z Rot-Weiss Essen w Pucharze Niemiec. 

 

źródło: wp.pl