VfL Wolfsburg z kolejnym zwycięstwem. Dobre wejście Bartosza Białka

VfL Wolfsburg odniósł kolejne w tym sezonie zwycięstwo. Tym razem Wilki wygrały z SC Freiburg 3:0. 11 minut rozegrał Bartosz Białek i miał wkład przy trzecim golu strzelonym przez gospodarzy.

Przed meczem niemieckie media spekulowały, że Wout Weghorst z powodu kontuzji może nie zagrać w spotkaniu z SC Freiburg. Napastnik Wilków był jednak zdolny do gry i wystąpił od pierwszej minuty. To właśnie on napędzał ofensywne ataki gospodarzy i miał duży wpływ na to, że VfL Wolfsburg odniósł zwycięstwo nad SC Freiburg.

Wilki w 22. minucie objęły prowadzenie. Po wrzutce z rzutu rożnego błąd defensywy rywali wykorzystał John Anthony Brooks i strzałem z kilku metrów nie dał szans bramkarzowi rywali na skuteczną interwencję. Jeszcze przed przerwą gości dobił Weghorst, któremu asystował Renato Steffen.

W 79. minucie na boisku pojawił się Bartosz Białek. Polak miał udział w akcji na 3:0. Zmusił przeciwnika do błędu, a następnie piłka trafiła do Ridle Baku. Ten dograł w pole karne, gdzie bliski oddania strzał był Polak. Ostatecznie nie sięgnął piłki, ale dopadł do niej Yannick Gerhardt i wpakował ją do pustej bramki.

1.FC Koeln nie miało większych problemów z pokonaniem Arminii Bielefeld. Już po dwóch kwadransach zespół z Kolonii prowadził 2:0, a oba trafienia zaliczył Marius Wolf. Po zmianie stron beniaminka dobił jeszcze Elvis Rexhbecaj. Arminia zdołała odpowiedzieć jedynie golem Sergio Cordovy.