Wstydliwa porażka RB Lipsk, katastrofa Arminii Bielefeld

1.FSV Mainz 05 sprawiło największą sensację 18. kolejki Bundesligi. Outsider odniósł drugie w tym sezonie zwycięstwo, pokonując u siebie RB Lipsk 3:2. W innych meczach zagrali Bartosz Białek, Rafał Gikiewicz i Robert Gumny.

Tego nikt się nie spodziewał. 1.FSV Mainz 05 to ligowy outsider, który w rundzie jesiennej wygrał tylko jedno spotkanie. Jednak po zmianie trenera ekipa z Moguncji zaliczyła wzrost formy. FSV sensacyjnie wygrało z RB Lipsk 3:2, a bohaterem był Moussa Niakhate, który zdobył dwie bramki. Z kolei gola na wagę wygranej strzelił Leandro Barreiro. Dla RB bramki zdobyli Tyler Adams i Marcel Halstenberg.

Bayer 04 Leverkusen zaliczył kolejną porażkę. Niedawny lider tabeli Bundesligi uległ u siebie z VfL Wolfsburg 0:1, a gola na wagę wygranej dla gości zdobył Wout Weghorst, który wykorzystał podanie Renato Steffena. Krótki epizod zaliczył Bartosz Białek. Polak na boisku pojawił się w 94. minucie spotkania.

Fatalny mecz rozegrała Arminia Bielefeld. Beniaminek Bundesligi przegrał z Eintrachtem Frankfurt aż 1:5. Dwa gole dla gości strzelił Andre Silva, a po jednym trafieniu dołożyli Filip Kostić i Luka Jović. Dorobek Eintrachtu uzupełniło samobójcze trafienie Joakima Nilssona. Honorowego gola dla Arminii strzelił Sergio Cordova.

Ważne zwycięstwo odniósł FC Augsburg. Zespół ten wygrał z 1.FC Unionem Berlin 2:1, a dwukrotnie do siatki drużyny ze stolicy Niemiec trafił Florian Niederlechner. Union odpowiedział golem Marcusa Ingvartsena. Całe spotkanie rozegrał bramkarz FC Augsburg Rafał Gikiewicz, a Robert Gumny pojawił się na boisku w 82. minucie.

Wyniki:

Bayer 04 Leverkusen - VfL Wolfsburg 0:1 (0:1)
0:1 - Bote Baku 35'

Bartosz Białek (VfL Wolfsburg) w 94. minucie pojawił się na boisku.

Arminia Bielefeld - Eintracht Frankfurt 1:5 (1:3)

2:1 - Woo-Yeong Jeong 37'

Marcin Kamiński (VfB Stuttgart) znalazł się poza meczową kadrą.

FC Augsburg - 1.FC Union Berlin 2:1 (1:1)
1:0 - Florian Niederlechner 17'
1:1 - Marcus Ingvartsen 25'
2:1 - Florian Niederlechner 47'

Rafał Gikiewicz rozegrał całe spotkanie. Robert Gumny (obaj FC Augsburg) w 82. minucie pojawił się na boisku.