Union Berlin wciąż zadziwia. Kryzys Bayeru 04 Leverkusen

1.FC Union Berlin z kolejnym zwycięstwem. Tym razem zespół ze stolicy Niemiec wygrał u siebie z Bayerem 04 Leverkusen 1:0 i awansował na czwarte miejsce w tabeli Bundesligi.

Rok temu 1.FC Union Berlin był skupiony na walce o utrzymanie, a teraz jest największą sensacją sezonu. Drużyna ze stolicy Niemiec włączyła się do rywalizacji o awans do europejskich pucharów i nie ma kompleksów wobec najlepszych. Pokazała to w piątkowym starciu przeciwko Bayerowi 04 Leverkusen.

Bezbramkowy remis w tym spotkaniu utrzymywał się do 88. minuty. Obie ekipy miały swoje szanse na strzelenie gola, ale brakowało im skuteczności. Z dobrej strony pokazali się bramkarze, a i do defensywy nie można mieć większych zastrzeżeń. Union miał sporo pecha w 50. minucie, gdy piłka po strzale Teucherta odbiła się od słupka i przeleciała wzdłuż linii bramkowej.

W końcówce wygraną Unionowi dał właśnie Teuchert. Christopher Lenz rozpoczął kontrę dalekim podaniem do Teucherta, ten wyprzedził obrońcę i wygrał pojedynek z golkiperem Bayeru.

1.FC Union Berlin - Bayer 04 Leverkusen 1:0 (0:0)
1:0 - Cedric Teuchert 88'