Schalke 04 z czwartym trenerem w sezonie

Schalke 04 z czwartym trenerem w sezonie

Schalke 04 desperacko walczy o utrzymanie w Bundeslidze. Klub ogłosił, że zatrudnił czwartego trenera w tym sezonie. Zespół poprowadzi Christian Gross, który ostatnio pracował w Al-Ahli.

Sytuacja Schalke 04 Gelsenkirchen w trwających rozgrywkach jest bardzo kiepska. Spośród trzynastu meczów drużyna... nie wygrała żadnego. Zespół z Veltins-Arena ma na swoim koncie zaledwie cztery punkty i zawstydzający bilans bramek - 8 zdobytych przy 36 straconych.

W Gelsenkirchen trwają desperackie próby uratowania sezonu. W niedzielę władze klubu ogłosiły, że nowym szkoleniowcem zostanie Christian Gross. To już czwarty trener (licząc tymczasowych) zatrudniony w tym sezonie. Wcześniej zespół prowadzili już David Wagner, Manuel Baum i Huub Stevens.

- Dla Schalke następne pięć miesięcy będzie walką o utrzymanie w Bundeslidze. Christian Gross udowodnił zarówno w Niemczech, jak i w Anglii, że z powodzeniem radzi sobie z trudnymi misjami tego typu - powiedział dyrektor sportowy klubu Jochen Schneider w rozmozie z "Bildem".

"W każdej sekundzie chcę czuć ambicję graczy. Potrzebujemy pozytywnego nastawienia w zespole i wokół niego, aby znów odnieść sukces" - przekazał nowy trener w komunikacie.

66-letni Szwajcar rozpoczął karierę trenerską w 1988 roku od prowadzenia FC Wil 1900. Pracował następnie w takich klubach jak Tottenham Hotspur, VfB Stuttgart czy Young Boys Berno. Ostatnio był szkoleniowcem Al-Ahli SC.

Gross zadebiutuje w roli trenera Schalke 2 stycznia. Tego dnia zespół z Gelsenkirchen zagra na wyjeździe z Herthą Berlin, która jest 14. w Bundeslidze.

źródło: wp.pl