Jose Mourinho ma na oku dwóch piłkarzy z Bundesligi

Jose Mourinho ma na oku dwóch piłkarzy z Bundesligi

W zimowym oknie transferowym Tottenham Hotspur może sprowadzić Marcela Sabitzera oraz Wouta Weghorsta. Jose Mourinho pragnie zwiększyć pole manewru przy wyborze składu.

Zespół Tottenhamu Hotspur przyzwoicie rozpoczął rozgrywki Premier League. Aktualnie zawodnicy "Spurs" zajmują 6. miejsce w ligowej stawce, ale prowadzący Liverpool ma tylko 6-punktową przewagę.

Jose Mourinho zasłynął z tego, że największe sukcesy ze swoimi klubami święcił w drugich sezonach. Portugalski menadżer rozważa zimowe wzmocnienia kadry.

Na celowniku znalazło się dwóch zawodników z Bundesligi. Christian Falk na łamach "Sport Bild" podał, że jedną z możliwości jest transfer Marcela Sabitzera. Według źródła, piłkarz RB Lipsk jest zainteresowany zmianą barw klubowych.

Umowa Sabitzera obowiązuje do końca sezonu 2022/23. Mówi się, że jego ewentualny nowy pracodawca musi liczyć się z wydatkiem rzędu 30 mln euro.

Falk poinformował, że władze Tottenhamu interesują się również Woutem Weghorstem z VfL Wolfsburg. Jeżeli snajper postanowi odejść do innego zespołu, to wówczas Bartosz Białek miałby zdecydowanie większe szanse na regularne występy.

Weghorst byłby wartościowym zmiennikiem dla Harry'ego Kane'a. Napastnik dostał gwarancję, że jeżeli do jego macierzystego klubu wpłynie oferta w wysokości 35 mln euro, to dostanie zielone światło na transfer. 

 

źródło: wp.pl