Real Madryt pozyska nowego gracza. Media pewne wielkiego transferu

Real Madryt pozyska nowego gracza. Media pewne wielkiego transferu

Według hiszpańskich mediów, David Alaba powinien w 2021 roku zostać piłkarzem Realu Madryt. Austriak za wszelką cenę chciał kontynuować swoją karierę w La Lidze.

Bayern Monachium pogodzony jest z myślą, że David Alaba w 2021 roku odejdzie z klubu. Podobnie jak kilka miesięcy wcześniej Thiago Alcantara, reprezentant Austrii chce zmienić pracodawcę, gdyż potrzebuje nowych wyzwań w karierze.

- W tej chwili nie wiem, co miałoby się stać, aby u nas został. Dla Alaby rozłożyliśmy czerwony dywan i doszliśmy do granic naszych możliwości. David, a zwłaszcza jego agent Pini Zahavi, jednak nie chcieli być na tym czerwonym dywanie, więc on już zniknął - komentuje Oliver Kahn.

Nie jest tajemnicą, że 28-latek chce odejść do Hiszpanii. Alaba mógł trafić do FC Barcelona lub Realu Madryt, ale wobec problemów finansowych Dumy Katalonii, jego przejście do Królewskich jest w zasadzie przesądzone.

"Pod względem sportowym, finansowym i osobistym, wszystko prowadzi do przejścia Davida Alaby do Realu Madryt" - tłumaczy dziennik "Marca".

Wcześniej zainteresowani Alabą byli PSG, Liverpool czy Chelsea, jednak zdecydował fakt, że piłkarz chce grać w La Lidze. Wszechstronny zawodnik rozegrał już dla Bayernu 404 mecze, w których strzelił 32 gole.

1 lipca 2021 roku David Alaba będzie wolnym zawodnikiem. To oznacza, że już w styczniu może podpisać kontrakt z nowym klubem.

źródło: wp.pl