17-latek robi furorę w Bayerze 04 Leverkusen. Złożył podpis pod nową umową

17-latek robi furorę w Bayerze 04 Leverkusen. Złożył podpis pod nową umową

Florian Wirtz pozostanie zawodnikiem Bayeru 04 Leverkusen. Klub ogłosił, że zawarto nową umowę, która będzie obowiązywać do 30 czerwca 2023 roku.

Ofensywny pomocnik jest wychowankiem 1.FC Koeln. W wieku juniorskim postanowił zmienić barwy klubowe i od stycznia gra dla Bayeru 04 Leverkusen.

 Florian Wirtz na początku został włączony jedynie do drużyny młodzieżowej. Od maja jest już jednak pełnoprawnym piłkarzem zespołu prowadzonego przez Petera Bosza.

17-letni zawodnik przebojem dostał się do podstawowej jedenastki Bayeru. W sezonie 2020/21 wystąpił dotychczas w 12 spotkaniach Bundesligi. Bilans młodzieżowego reprezentanta Niemiec to 2 bramki i 4 asysty.

Dzięki swojej dobrej grze Wirtz trafił do notesów skautów czołowych klubów w Europie. Przynajmniej na ten moment nie ma mowy o transferze.

W środę władze "Aptekarzy" za pośrednictwem mediów poinformowały, że kontrakt zawodnika został przedłużony do końca sezonu 2022/23. Wirtz udzielił wypowiedzi, w której nie ukrywał entuzjazmu związanego z przedłużeniem pobytu w klubie.

- Moja szybka integracja w topowej drużynie jest fantastyczną motywacją. Robi wrażenie sposób, w jaki zostałem powitany przez sztab szkoleniowy, a także to, jak władze się mną opiekują. Wierzę, że wspólnymi siłami wiele osiągniemy - przyznał.

źródło: wp.pl