VfL Wolfsburg kończy rok w czwórce. Wygrana po kuriozalnym golu

VfL Wolfsburg dołączył do ligowej czołówki. W niedzielę Wilki pokonały u siebie VfB Stuttgart 1:0, a gola na wagę wygranej zdobył Josip Brekalo. Pomogli w tym obrońcy gości.

VfL Wolfsburg miał szansę na to, by rok 2020 zakończyć w czołowej czwórce Bundesligi. Wilki przed tym spotkaniem tylko raz musiały uznać wyższość rywala, a był nim Bayern Monachium, który do triumfu poprowadził Robert Lewandowski. Zadanie dla zespołu z Wolfsburga nie było łatwe, bo VfB Stuttgart w ostatnich tygodniach zaprezentował wysoką formę.

Wilki od początku starały się atakować i szybko objąć prowadzenie, ale dobrze grała defensywa gości. Do przerwy gospodarzom nie udało się znaleźć sposobu na pokonanie bramkarzy rywali, a i przyjezdni ze Stuttgartu mieli swoje szanse do strzelenia gola.

W 49. minucie Wilki wyszły na prowadzenie, ale miały dużo szczęścia. Z rzutu wolnego z osiemnastego metra uderzył Josip Brekalo, piłka odbiła się od muru, następnie od Silasa Wamangituki i wpadła do bramki. Zaskoczony bramkarz VfB tylko obserwował, jak piłka zmierza do siatki.

VfL Wolfsburg - VfB Stuttgart 1:0 (0:0)
1:0 - Josip Brekalo 49'