Mats Hummels zabrał głos po porażce z Unionem Berlin. "To katastrofa"

Mats Hummels zabrał głos po porażce z Unionem Berlin. "To katastrofa"

- Nie możemy popełniać takich błędów. Tylko i wyłącznie my jesteśmy odpowiedzialni za te porażki - twierdzi Mats Hummels.

W piątek 1.FC Union Berlin zwyciężył 2:1 z Borussią Dortmund. Dla stołecznej drużyny bramki zdobyli Taiwo Awoniyi i Marvin Friedrich, natomiast gola dla przyjezdnych strzelił młodziutki Youssoufa Moukoko.

Po spotkaniu trener Borussii Edin Terzić postanowił zająć stanowisko na łamach klubowych mediów. - Piłkarze Unionu zdobyli osiem bramek ze stałych fragmentów. Najlepszym sposobem na obronę stałych fragmentów jest niedopuszczanie do nich. To był nasz podstawowy błąd. To naprawdę rozczarowujące, że wracamy do domu z niczym.

Terzić, który zastąpił na stanowisku trenera Luciena Favre'a, nie odmienił gry drużyny. Po kontuzji Erlinga Haalanda Borussia notuje rozczarowujące rezultaty.

Mats Hummels w nieco ostrzejszych słowach odniósł się do porażki z Unionem. - Przed meczem mieliśmy jasno przydzielonych zawodników do krycia, a kończy się na tym, że zawodnik świetnie grający głową pozostaje zupełnie sam. To katastrofa. Nie możemy popełniać takich błędów. Tylko i wyłącznie my jesteśmy odpowiedzialni za te porażki - wypalił obrońca.

Po 13 rozegranych meczach Dortmundczycy znajdują się na 4. miejscu w stawce Bundesligi. W tabeli Union jest tuż za plecami Borussii, do której traci tylko 1 punkt.

 

źródło: wp.pl