Robert Lewandowski znów uratował Bayern Monachium

Bayern Monachium rok 2020 zakończył bez porażki na własnym stadionie. Mistrzów Niemiec uratował Robert Lewandowski. Monachijczycy przegrywali od 5. minuty, ale po dwóch trafieniach Polaka zdołali wygrać 2:1.

Bayern Monachium w ostatnich meczach Bundesligi spisywał się poniżej oczekiwań. W poprzednim spotkaniu z 1.FC Unionem Berlin Bawarczycy szybko stracili gola i scenariusz ten powtórzył się w starciu z VfL Wolfsburg. Bayern dobrze rozpoczął mecz, już w 4. mógł objąć prowadzenie, ale w porę zainterweniowała obrona rywali. Chwilę później było 1:0 dla Wilków.

Niefrasobliwość Leroy'a Sane we własnym polu karnym wykorzystał Ridle Baku, który błyskawicznie odegrał do Kevina Mbabu, a ten dośrodkował w kierunku Maximiliana Philippa. Ten huknął bez przyjęcia i nie dał szans Manuelowi Neuerowi na skuteczną interwencję. Philipp później jeszcze kilka razy pokazał, że tego typu strzału to jego olbrzymi atut.

Kilka minut później Wilki przez chwilę cieszyły się z drugiego gola. Wout Weghorst urwał się spod opieki obrońców i w sytuacji sam na sam pokonał Neuera. Wtedy arbiter podniósł chorągiewkę i zasygnalizował spalonego. Dla Bayernu był to sygnał ostrzegawczy.

Bayern w pierwszej połowie miał momenty, że podkręcał tempo, ale nie potrafił stworzyć zagrożenia pod bramką rywala. Dopiero w doliczonym czasie gry dał o sobie znać Robert Lewandowski. Polak po precyzyjnym dograniu Kingsley'a Comana strzałem głową doprowadził do wyrównania.

Gol do szatni dodał wiatru w skrzydła gospodarzom. Tuż po wznowieniu gry było 2:1 dla mistrzów Niemiec. Kapitalnym podaniem popisał się Jerome Boateng, piłkę przepuścił Coman i - co gorsza dla Wilków - Philipp. Ta trafiła do Lewandowskiego, który w polu karnym jak juniora ograł Maxence'a Lacroixa i nie dał szans Koenowi Casteelsowi.

Lewandowski znów uratował Bayern. Po zdobyciu drugiej bramki gospodarze zwolnili tempo i starali się utrzymać korzystny wynik. Trener gości zdecydował się na ofensywne zmiany, a na boisku w 69. minucie pojawił się Bartosz Białek. Zawodnik Wilków w końcówce miał szansę na zdobycie gola, ale z jego strzałem poradził sobie Manuel Neuer, który końcówkami palców przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Bayern Monachium - VfL Wolfsburg 2:1 (1:1)
0:1 - Maximilian Philipp 5'
1:1 - Robert Lewandowski 45+1'
2:1 - Robert Lewandowski 50'

Bayern Monachium: Manuel Neuer - Niklas Suele, Jerome Boateng, David Alaba, Lucas Hernandez - Corentin Tolisso (70' Marc Roca) - Serge Gnabry (70' Jamal Musiala), Leroy Sane (90' Douglas Costa), Thomas Mueller, Kingsley Coman - Robert Lewandowski

VfL Wolfsburg: Koen Casteels - Kevin Mbabu, Maxence Lacroix, Marin Pongracić (78' Josuha Guilavogui), Jerome Roussilon (86' Paulo Otavio) - Maximilian Arnold, Xaver Schlager - Ridle Baku (69' Bartosz Białek), Maximilian Philipp (86' Daniel Ginczek), Josip Brekalo (70' Joao Victor) - Wout Weghorst.

Żółte kartki: Serge Gnabry, Leroy Sane, Kingsley Coman (Bayern Monachium) oraz Maximilian Arnold (VfL Wolfsburg).