Bayer 04 Leverkusen nowym liderem, niewykorzystana szansa Schalke 04

Bayer 04 Leverkusen wygrał z TSG 1899 Hoffenheim 4:1 i został nowym liderem Bundesligi. Szansy na zakończenie fatalnej serii nie wykorzystała ekipa Schalke 04 Gelsenkirchen.

Po remisie Bayernu Monachium z 1.FC Unionem Berlin (1:1) ekipa Bayeru 04 Leverkusen miała szansę na to, by awansować na pozycję lidera Bundesligi. Potrzebne było do tego zwycięstwo nad TSG 1899 Hoffenheim. Już w 4. minucie Aptekarze objęli prowadzenie po trafieniu Leona Bailey'a. Jamajczyk jeszcze w pierwszej połowie dołożył jednego gola.

Po zmianie stron Wieśniacy szybko zdobyli kontaktową bramkę. Jednak gol Christopha Baumgartnera to było wszystko, na co było stać gości. Później strzelali już tylko miejscowi. Z bramek cieszyli się Florian Wirtz i Lucas Alario. Bayer wygrał z Hoffenheim 4:1.

Szansę na pierwszą od 26 meczów wygraną w Bundeslidze zmarnowali gracze Schalke 04 Gelsenkirchen. Zespół ten prowadził w Augsburgu do 93. minuty, ale wtedy do wyrównania doprowadził Marco Richter. Mecz zakończył się remisem 2:2. W pierwszej połowie koszmarnej kontuzji doznał piłkarz gości, Mark Uth, który po zderzeniu głowami z rywalem padł nieprzytomny na boisko.

Rafał Gikiewicz dla FC Augsburg rozegrał całe spotkanie, a Robert Gumny boisko opuścił w 71. minucie.