Rewolucja w Borussii Dortmund. Lucien Favre zwolniony!

Rewolucja w Borussii Dortmund. Lucien Favre zwolniony!

Kompromitacja Borussii Dortmund w meczu z VfB Stuttgart (1:5) doprowadziła do zwolnienia Luciena Favre'a. Szwajcar w niedzielę rozstał się z niemieckim klubem.

Borussia Dortmund w sobotę przegrała aż 1:5 z VfB Stuttgart. Nikt jednak nie spodziewał się, że to doprowadzi do trzęsienia ziemi. Następnego dnia niemieckie media poinformowały, że pracę stracił trener Lucien Favre, w końcu doniesienia potwierdziły władze BVB.

"Borussia Dortmund rozstała się z trenerem Lucienem Favre. Klub chciałby podziękować Lucienowi za jego poświęcenie i życzyć mu sukcesów w przyszłości" - przekazała Borussia w oficjalnym komunikacie.

Do końca tego roku zespół będzie prowadzić Edin Terzic, który pracował jako asystent.

Zwolnienie nastąpiło po kompromitacji ze Stuttgartem, ale dortmundczycy już od kilku tygodni grają poniżej oczekiwań. Z ostatnich pięciu meczów wygrali zaledwie jeden.

Favre trafił do niemieckiego klubu 1 lipca 2018 roku. Jego kontrakt obowiązuje do końca tego sezonu. Drużynę, w której gra Łukasz Piszczek, prowadził w 110 meczach, a jego średnia punktów na mecz to 2,01.

Borussia w tej chwili zajmuje piąte miejsce w Bundeslidze. Do pierwszego Bayernu Monachium traci pięć punktów, więc sytuacja jeszcze nie jest zła. W tym roku klub z Dortmundu zmierzy się jeszcze z Werderem Brema i Unionem Berlin. Prawdopodobnie w okresie świąteczno-noworocznym poznamy nowego trenera.

źródło: wp.pl