Krzysztof Piątek doceniony. To jego pierwsze takie wyróżnienie

Krzysztof Piątek doceniony. To jego pierwsze takie wyróżnienie

Krzysztof Piątek znalazł się w jedenastce kolejki Bundesligi magazynu "Kicker". To nagroda za dobry występ w derbach Berlina.

W piątek Hertha Berlin zwyciężyła z Unionem w stosunku 3:1. Bohaterem tego spotkania był właśnie polski napastnik.

Krzysztof Piątek mecz rozpoczął wśród rezerwowych. Bruno Labbadia zdecydował się wpuścić go tuż po przerwie przy stanie 0:1, napastnik zastąpił wtedy Vladimira Daridę.

Jak się okazało, to reprezentant Polski rozstrzygnął wynik derbowej rywalizacji. Piątek dwukrotnie pokonał Andreasa Luthe i w ten sposób udowodnił swoją wartość trenerowi Labbadii.

Występ snajpera został doceniony przez magazyn "Kicker". Piątek znalazł się w jedenastce 10. kolejki Bundesligi. To jego pierwsze tego typu wyróżnienie od początku pobytu w Hercie. 25-latek dostał również notę "1,5" w skali, gdzie "1" oznacza "klasę światową".

Wśród najlepszych piłkarzy tygodnia jest również Peter Pekarik, który wpisał się na listę strzelców w derbach Berlina. Na szczególne wyróżnienie zasłużył Ritsu Doan z Arminii Bielefeld, Japończyk został najwyżej oceniony.

Drużyna tygodnia: Hradecky - Pekarik, Lienhart, Gulde, Angelino, Baumgartlinger, Doan, Coman, Mueller, Forsberg, Piątek.

źródło: wp.pl