VfL Wolfsburg królem remisów. Borussia M'gladbach nie utrzymała prowadzenia

W 4. kolejce Bundesligi Borussia M'gladbach zremisowała u siebie z VfL Wolfsburg 1:1. Goście w końcówce doprowadzili do wyrównania i był to ich czwarty mecz, w którym podzielili się punktami z rywalem.

Obie drużyny nie ukrywają swoich wysokich aspiracji sięgających awansu do europejskich pucharów, ale początku sezonu nie mogą zaliczyć do udanych. Wyżej w tabeli sklasyfikowana była Borussia M'gladbach, która miała na swoim koncie 4 punkty. Z kolei VfL Wolfsburg dotychczas zremisował wszystkie trzy mecze.

Siłą Wilków w tym sezonie jest defensywa. Goście początkowo na niewiele pozwalali swoim rywalom, ale to Borussia w pierwszej części gry miała więcej okazji do tego, by objąć prowadzenie. Najlepszą zmarnował Florian Neuhaus. Piłka po jego strzale odbiła się od słupka.

Po zmianie stron przeważać zaczęli goście. W 58. minucie Yann Sommer obronił groźne uderzenie Admira Mehmediego, a później okazje do zdobycia gola mieli Maximilian Arnold oraz Ridle Baku. Za każdym razem przyjezdnym zabrakło skuteczności. Jednak to gospodarze mogli cieszyć się z gola. W 78. minucie rzut karny na bramkę zamienił Jonas Hofmann.

Wilki zdołały wyrównać w 85. minucie. Dostał podanie na jedenastym metrze i bez przyjęcia oddał strzał, który kompletnie zaskoczył Sommera. Dla Wilków był to czwarty remis w tym sezonie.

Borussia M'gladbach - VfL Wolfsburg 1:1 (0:0)
1:0 - Jonas Hofmann (k.) 78'
1:1 - Wout Weghorst 85'