Pogrom w Berlinie. Union rozbił 1.FSV Mainz

1.FC Union Berlin odniósł pierwsze zwycięstwo w sezonie. Zespół ze stolicy Niemiec na własnym stadionie rozgromił 1.FSV Mainz. Mecz zakończył się triumfem gospodarzy 4:0.

To był jeden z najlepszych meczów 1.FC Unionu Berlin w historii występów w Bundeslidze. Zespół ze stolicy Niemiec dominował nad rywalami od pierwszego gwizdka. Już w 13. minucie Union objął prowadzenie po tym, jak Max Kruse wykorzystał dogranie Sheraldo Becker i pokonał bramkarza drużyny z Moguncji.

W pierwszej połowie więcej goli już nie padło, ale Union dobił rywali w drugiej części gry. Już w 49. minucie Marcus Ingvarsten zdobył gola, a asystę przy tym trafieniu zaliczył Christopher Trimmel. Ten ze skrzydła dograł w pole karne, gdzie był niepilnowany Ingvartsen, który tylko dostawił nogę i cieszył się z gola.

Nadzieje gości na odwrócenie losów meczu prysnęły niczym mydlana bańka w ciągu minuty, w której Union strzelił dwa gole. Najpierw do bramki rywali trafił Marvin Friedrich, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego w wykonaniu Trimmela. Następnie 1.FSV Mainz dobił Joel Pohjanpalo.

1.FC Union Berlin - 1.FSV Mainz 05 4:0 (1:0)
1:0 - Max Kruse 13'
2:0 - Marcus Ingvartsen 49'
3:0 - Marvin Friedrich 63'
4:0 - Joel Pohjanpalo 64'