Najważniejsze transfery Bayernu Monachium

Najważniejsze transfery Bayernu Monachium

Karl-Heinz Rummenigge, dyrektor generalny Bayernu Monachium, najbardziej ceni sobie transfery do klubu Manuela Neuera i Roberta Lewandowskiego. - To nie jest przypadek... - mówi.

- Najważniejsze transfery Bayernu Monachium za mojej kadencji to Manuel Neuer i Robert Lewandowski. To nie jest przypadek, że obaj byli głównymi bohaterami niesamowicie udanego dla nas sezonu 2019/20 - przyznał Karl-Heinz Rummenigge w podkaście "Phrasenmaeher" dziennika "Bild".

Dyrektor generalny Bawarczyków docenił dwie największe gwiazdy zespołu Hansiego Flicka. Przypomnijmy, że Neuer i Lewandowski znaleźli się - razem z Kevinem De Bruyne z Manchesteru City - w trójce zawodników walczących o tytuł Piłkarza Roku UEFA.

Zwycięzcę poznamy już w czwartek (1 października). - Lewandowski czy Neuer? Obaj mają jakość, by wygrać ten plebiscyt. Zdobyli cztery tytuły z wybitnym zespołem. Obaj byli ważną częścią tej drużyny. Decyzję podejmie teraz jury. Obaj zaakceptują rezultat. Będziemy się cieszyć, jeśli będziemy mogli przedstawić Piłkarza Roku w Europie - ocenił Flick.

W podkaście niemieckiej gazety Rummenigge wyraził nadzieję, że Flick pozostanie w Bayernie przez kilka następnych lat. - Wierzę, że zostanie przez długi, długi czas. To jest trener, któremu po raz pierwszy ufam. Zostanie z nami długo. Trzy do pięciu lat, to byłby niezwykły okres - podsumował.

W środę Bayern stanie przed szansą na zdobycie piątego trofeum w ostatnich miesiącach. Po wygraniu Bundesligi, Pucharu Niemiec, Ligi Mistrzów oraz Superpucharu Europy, "Lewy" i spółka dziś wieczorem (o godz. 20:30) zmierzą się z Borussią Dortmund w meczu o Superpuchar Niemiec.

źródło: wp.pl