Dwie asysty i bramka to za mało. Robert Lewandowski poza "11" kolejki wg "Kickera"

To może zaskoczyć. Zabrakło miejsca dla Roberta Lewandowskiego w jedenastce 1. kolejki Bundesligi według magazynu "Kicker". Oceniający stwierdzili, że dwie asysty i bramka to za mało, by umieścić Polaka w tym zestawieniu.

Robert Lewandowski miał duży wkład w spektakularne zwycięstwo Bayernu Monachium z Schalke 04 Gelsenkirchen (8:0). Polak zapisał na swoim koncie jedno trafienie - w 31. minucie. Wówczas pokonał bramkarza rywali z rzutu karnego, który sam wywalczył.

Ponadto zaliczył dwie asysty. Prześliczna była ta druga. W 70. minucie zagrał do Thomasa Muellera "raboną", czyli "krzyżakiem", a Niemiec trafił do siatki rywali bez najmniejszego kłopotu.

Magazyn "Kicker" uznał, że Lewandowski mimo wszystko nie zasłużył na znalezienie się w jedenastce pierwszej kolejki Bundesligi.

W tym zestawieniu pojawili się natomiast koledzy Polaka z Bayernu Monachium. Wyróżnieni zostali Joshua Kimmich, Serge Gnabry, Jerome Boateng oraz Leroy Sane, który zaliczył wymarzony debiut w barwach klubu ze stolicy Bawarii.

Kolejny mecz z udziałem ekipy z Monachium już w ten czwartek. O godzinie 21:00 Bayern zagra z Sevilla FC. Będzie to pojedynek w ramach Superpucharu UEFA. Transmisja w Polsacie Sport i Polsacie Sport Premium.