Werder - Hertha. Szybkie dwa ciosy rozstrzygnęły mecz

Hertha Berlin wygrała w 1. kolejce Bundesligi. Zespół ze stolicy Niemiec wygrał na wyjeździe z Werderem Brema 4:1. Krzysztof Piątek grał przez godzinę, ale gola nie zdobył.

Hertha Berlin ma wysokie aspiracje, ale to wciąż zespół w budowie. Jednak by zrealizować marzenia o walce o miejsce w europejskich pucharach, berlińczycy nie mogą sobie pozwolić na stratę punktów w pierwszych meczach sezonu. W meczu z Werderem Brema, który w poprzednim sezonie rozpaczliwie bronił się przed spadkiem, to Hertha była faworytem.

Jednak długo goście nie potrafili stworzyć zagrożenia pod bramką rywala. To na początku pierwszej połowy Werder miał przewagę, lecz nie potrafił jej udokumentować golem. Hertha tylko raz groźnie zaatakowała. Po wrzutce ze skrzydła głową uderzył Krzysztof Piątek, ale trafił tylko w poprzeczkę.

Wszystko odmieniło się w 42. minucie. Wtedy to płasko w pole karne dośrodkował Maximilian Mittelstaedt, a nogę dostawił Peter Pekarik i Hertha objęła prowadzenie. Po chwili było już 2:0. Po kontrze gola do szatni strzelił Dodi Lukebakio, któremu asystował Vladimir Darida. Hertha w świetnych humorach kończyła pierwszą część gry.

Po przerwie Werder był nieco aktywniejszy, ale Hertha kontrolowała sytuację na boisku i liczyła na kontrę. Ta taktyka przyniosła skutek w 62. minucie. Darida tym razem posłał podanie do Matheusa Cunhi, a ten strzałem z pierwszej piłki podwyższył prowadzenie. Dodajmy, że chwilę wcześniej boisko opuścił Piątek, którego zastąpił Jhon Cordoba. I nowy nabytek Herthy miał udział w tym golu. To on rozpoczął akcję.

W 69. minucie odżyły nadzieje gospodarzy. Po dobrej wrzutce ze skrzydła w wykonaniu Ludwiga Augustinssona piłkę głową do siatki skierował Davie Selke. To jednak wszystko, na co było stać miejscowych. Za to Hertha odpowiedziała golem Cordoby w 90. minucie. Wcześniej miał on dwie sytuacje do zdobycia gola. W tym meczu wypadł lepiej niż Piątek.

Werder Brema - Hertha Berlin 1:4 (0:2)
0:1 - Petr Pekarik 42'
0:2 - Dodi Lukebakio 45+2'
0:3 - Matheus Cunha 62'
1:3 - Davie Selke 69'
1:4 - Jhon Cordoba 90'

Werder Brema: Jiri Pavlenka - Theo Gebre Selassie, Marco Friedl, Niklas Moisander, Ludwig Augustinsson - Davy Klaassen (64' Niclas Fuellkrug), Maximilian Eggestein - Tahtih Chong (64' Nick Woltemade), Yuya Osako (46' Leonardo Bittencourt) - Joshua Sargent, Davie Selke.

Hertha Berlin: Alexander Schwolow - Peter Pekarik (81' Deyovaisio Zeefuik), Dedryck Boyata, Jordan Torunarigha, Maximilian Mittelstaedt - Lucas Tousart, Niklas Stark (81' Arne Maier) - Dodi Lukebakio (81' Matthew Leckie), Vladimir Darida, Matheus Cunha - Krzysztof Piątek (61' Jhon Cordoba).

Żółte kartki: Maximilian Eggestein, Davie Selke (Werder Brema).