Robert Lewandowski wyprzedził legendę

Robert Lewandowski jest już samodzielnie na drugim miejscu w klasyfikacji strzelców dla Bayernu Monachium w Bundeslidze.

Robert Lewandowski skutecznie wykonał rzut karny w 32. minucie meczu Bayernu Monachium z Schalke 04 Gelsenkirchen. Polak swoim uderzeniem pokonał Ralfa Faehrmanna. Klub z Bawarii punktuje przeciwnika w swoim pierwszym w sezonie meczu w Bundeslidze.

Pierwsze trafienie napastnika Bayernu Monachium w tym sezonie to jednocześnie już 163. w historii jego występów dla tego klubu w Bundeslidze. Polak wyprzedził Karla-Heinza Rummenigge, który w niemieckiej elicie zdobył 162 bramki dla zespołu z Bawarii.

Rummenigge to dwukrotny laureat Złotej Piłki, czterokrotny król strzelców Bundesligi i najlepszy snajper jednej z edycji Ligi Mistrzów. Jego strzeleckie popisy w barwach Bayernu przypadły na lata 1974-1984. Lewandowski w klubie z Bawarii występuje od sześciu lat i zdołał już pokonać jego wynik.

Zdecydowanym liderem rankingu jest Gerd Mueller, który między 1964 a 1979 rokiem strzelił 398 goli w ligowych meczach Bayernu. Między legendarnych Niemców - Muellera i Rummenigge trafił w klasyfikacji Robert Lewandowski.

źródło: wp.pl