Kibice mają wrócić na trybuny. Wkrótce porozumienie

W nadchodzącym sezonie Bundesligi na trybuny mają wrócić kibice. Kraje związkowe Niemiec są bliskie porozumienia w tej kwestii. Stadiony mogłyby zostać wykorzystane w 30 procentach.

Jak informuje "Bild", dwa lub trzy kraje związkowe nie są jeszcze przekonane co do wpuszczania kibiców na wydarzenia sportowe. Wśród nich jest Bawaria.

Ostateczne porozumienie w tej kwestii ma nastąpić we wtorek (15 września). Jeśli rozporządzenie ma wejść w życie, muszą podpisać je przedstawiciele wszystkich 16 landów. Pozwolenie ma dotyczyć wszystkich imprez sportowych. Według "ZDF", na stadionach obowiązywać będzie zakaz sprzedaży alkoholu.

Pewne jest, że pierwsze kolejki nowego sezonu Bundesligi zostaną rozegrane jeszcze przy pustych trybunach. - W Bundeslidze jest jasne, że do 31 października nie będzie żadnych meczów z kibicami. Postaramy się opracować taką koncepcję z ligą, która umożliwi powrót części fanów na trybuny - powiedział pod koniec sierpnia premier Bawarii Markus Soede w rozmowie z "Bildem".

Nowy sezon Bundesligi rozpocznie się 18 września. W meczu inauguracyjnym Bayern Monachium zmierzy się z Schalke 04 Gelsenkirchen.

Polska jako jeden z pierwszych krajów na świecie wpuścił kibiców na imprezy masowe. Obecnie stadiony mogą być wypełnione w 50 procentach.  

źródło: wp.pl