Nowe wieści ws. Krzysztofa Piątka. Wiadomo, ile chce wyłożyć za niego Fiorentina

Coraz więcej mówi się o tym, że Krzysztof Piątek opuści Herthę Berlin. Polakiem zainteresowana jest m.in. włoska Fiorentina. Wiadomo, ile klub jest gotowy wyłożyć na napastnika.

Krzysztof Piątek trafił do Herthy Berlin 30 stycznia 2020 roku za kwotę 27 mln euro. W rozgrywkach Bundesligi rozegrał 15 spotkań, w których strzelił cztery bramki i zaliczył asystę.

Jego przyszłość w stolicy Niemiec jest niejasna. Z jednej strony trener Bruno Labbadia mówi, że wymaga od niego więcej. Prezes klubu z kolei wierzy, że Polak jest na dobrej drodze, aby zostać kluczową postacią w zespole.

Według informacji przekazanych przez "Corriere Dello Sport", Piątkiem mocno interesuje się ACF Fiorentina. Niemcy chcieliby za niego nie mniej niż 25 mln euro. Włoski klub z kolei jest gotowy wyłożyć 20 mln, ale w ratach.

Ponadto umowa miałaby zawierać liczne klauzule, m.in. odnośnie liczby występów. Włoscy dziennikarze przekazali, że Piątek mógłby liczyć na zarobki na poziomie 4 mln euro rocznie.

Oferta miała zostać już dostarczona do Berlina. Innym zawodnikiem, którego chciałaby pozyskać Fiorentina, jest Lucas Torreira obecnie występujący w Arsenalu.

źródło: wp.pl