Media: Leroy Sane podpisał kontrakt z Bayernem Monachium

W środowy wieczór Leroy Sane zameldował się w Monachium, by w czwartek przejść badania. Wszystko wskazuje na to, że przebiegły one pomyślnie. Jeden z najlepiej poinformowanych dziennikarzy sportowych podał, że Niemiec podpisał kontrakt z Bayernem.

O przenosinach Leroya Sane do Bayernu Monachium mówi się już od jakiegoś czasu. Bardzo ważne informacje pojawiły się w środę. Wynikało z nich, że Niemiec wyrusza w podróż do Monachium, by w czwartek przejść badania.

Wszystko wskazuje na to, że przebiegły one pomyślnie. Jeden z najlepiej zorientowanych dziennikarzy sportowych Fabrizio Romano podał na Twitterze, że Sane podpisał z Bayernem kontrakt, który ma obowiązywać do czerwca 2025 roku.

Przypomnijmy, że Sane miał dołączyć do Roberta Lewandowskiego już latem 2019 roku, ale krótko przed planowaną finalizacją transferu doznał poważnego urazu kolana. Nabawił się go w spotkaniu o Tarczę Wspólnoty z Liverpoolem, który miał być jego ostatnim w barwach Manchesteru City.

Teraz Leroy Sane wraca do Bundesligi po czteroletniej przerwie. Przed sezonem 2016/17 Manchester City kupił go z Schalke 04 Gelsenkirchen za 52 mln euro. Głównie przez urazy Sane nie dał Manchesterowi City tyle, ile oczekiwał Pep Guardiola, ale jego statystyki w The Citizens i tak robią wrażenie: 39 goli i 45 asyst w 135 występach.

Według "Bilda" Sane rocznie ma zarabiać w Bayernie poniżej 20 milionów euro, a Manchester City ma otrzymać za ten transfer opłatę w wysokości mniejszej niż 50 mln euro.

źródło: wp.pl