Oficjalnie: Kouassi nowym piłkarzem Bayernu

Oficjalnie: Kouassi nowym piłkarzem Bayernu

18-letni Tanguy Kouassi, który w tym sezonie stawiał pierwsze kroki w seniorskiej drużynie PSG, na zasadzie wolnego transferu przeniósł się do Bayernu Monachium.

- Bardzo się cieszymy, że udało nam się wygrać walkę o Tanguya Kouassiego. Naszym zdaniem jest jednym z największych talentów w Europie. Jego główną pozycją jest środek obrony, ale może też grać na kilku innych. Jesteśmy pewni, że czeka go u nas wspaniała kariera - powiedział Hasan Salihamidzić, dyrektor sportowy Bayernu Monachium cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Tanguy Kouassi to wychowanek Paris Saint-Germain. 18-latek w tym sezonie zaczął dostawać pierwsze szanse w seniorskiej ekipie francuskiego klubu. W sumie we wszystkich rozgrywkach wystąpił w 13 spotkaniach. Wyjątkowo wspominać może zwłaszcza starcie z 25. kolejki z Amiens (4:4), w którym strzelił dwie bramki. Defensor to także etatowy reprezentant francuskich młodzieżówek.

Z Bayernem Kouassi podpisał czteroletni kontrakt. - Bardzo się cieszę, że mogę grać dla Bayernu. To wielki klub z tradycjami. Mam nadzieję, że odniosę tu wiele zwycięstw. Będę na to ciężko pracować - zapowiedział piłkarz.  

 

źródło: wp.pl