Borussia M'gladbach - Hertha. Goście nie powalczyli

Borussia M'gladbach wygrała z Herthą Berlin 2:1 i zapewniła sobie prawo gry w przyszłym sezonie w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Bezbarwny był Krzysztof Piątek, który popełnił błąd przy straconym golu.

W ostatniej kolejce Bundesligi Borussia M'gladbach miała jeszcze o co grać. Zespół ten walczył o miejsce w pierwszej czwórce, co gwarantowało prawo gry w fazie grupowej Ligi Mistrzów w przyszłym sezonie. Niezbędne było do tego zwycięstwo nad Herthą Berlin. Zespół ze stolicy Niemiec grał już tylko o większą finansową premię z DFL.

To Borussia była stroną dominującą, choć tempa meczu nie forsowała. W 7. minucie gospodarze objęli prowadzenie. Breel Embolo wykorzystał pasywną grę obrońców rywali, ograł trzech z nich i wyłożył piłkę Jonasowi Hofmannowi. Ten bez problemów pokonał zaskoczonego debiutanta w Bundeslidze Dennisa Smarscha.

Hertha po stracie gola nie rzuciła się do ataków. Mało tego, zespół z Berlina w pierwszej połowie nie oddał żadnego strzału. Niewidoczny był Krzysztof Piątek, ale nie miał żadnej okazji do tego, by pokazać swoje umiejętności. Atakowała za to Borussia, która mogła podwyższyć prowadzenie, ale gospodarze nie potrafili wykorzystać prezentów ze strony gości.

Po przerwie nic się na boisku nie zmieniło. Borussia nadal była częściej przy piłce i oddawała więcej strzałów. Pierwsze celne uderzenie goście oddali w 73. minucie, ale wtedy Yann Sommer bez problemów obronił strzał Arne Maiera. Hertha była bezradna i sprawiała wrażenie, jakby oczekiwała na ostatni gwizdek arbitra.

Za to Borussia zdołała powiększyć prowadzenie w 78. minucie. Wtedy to Hofmann dograł w pole karne, a tam nogę dostawił Embolo i wpakował piłkę do pustej bramki. Błąd w tej sytuacji popełnił Piątek, który nie upilnował Szwajcara. W końcówce Hertha zdołała strzelić honorowego gola, którego autorem był Vedad Ibisević.

Borussia M'gladbach - Hertha Berlin 2:1 (1:0)
1:0 - Jonas Hofmann 7'
2:0 - Breel Embolo 78'
2:1 - Vedad Ibisević 90+1'

Borussia M'gladbach: Yann Sommer - Stefan Lainer (90+1' Tony Jantschke), Matthias Ginter, Nico Elvedi, Ramy Bensebaini - Christoph Kramer, Florian Neuhaus - Patrick Herrmann (60' Ibrahima Traore), Lars Stindl (90+1' Lars Stindl), Jonas Hofmann - Breel Embolo (88' Laszlo Benes).

Hertha Berlin: Dennis Smarsch - Alexander Esswein (46' Mathew Leckie), Dedryck Boyata, Jordan Torunarigha, Marvin Plattenhardt (46' Anre Maier) - Niklas Stark, Marko Grujić (46' Per Ciljan Skjelbred, 76' Jessic Ngankam) - Dodi Lukebakio, Vladimir Darida (67' Vedad Ibisević), Matheus Cunha - Krzysztof Piątek.

Żółte kartki: Christoph Kramer (Borussia M'gladbach) oraz Per Ciljan Skjelbred, Niklas Stark (Hertha Berlin).