Alfred Schreuder zwolniony z TSG Hoffenheim

TSG Hoffenheim zajmuje siódme miejsce w Bundeslidze i walczy o prawo gry w Lidze Europy. Tym większym zaskoczeniem jest decyzja władz klubu, które na cztery kolejki przed końcem sezonu zwolniły trenera Alfreda Schreudera.

"Trzęsienie ziemi w Sinsheim" - tak informację o zmianach w sztabie szkoleniowym TSG 1899 Hoffenheim komentuje portal sport1.de.

Klub rozwiązał we wtorek umowę z trenerem Alfredem Schreuderem, a także jego asystentem (a prywatnie bratem) Dickiem Schreuderem. Holenderski duet prowadził drużynę od początku sezonu 2019/20. Kontrakt Schreudera miał obowiązywać do 30 czerwca 2022 r.

- Różniliśmy się w ważnych kwestiach, dlatego dalsza współpraca nie miała sensu - oznajmił dyrektor klubu Alexander Rosen.

Niemieckie media piszą o "zaskakującej decyzji" władz klubu. Drużyna z Rhein-Neckar-Arena w Sinsheim walczy o prawo gry w Lidze Europy. Zdobyła osiem punktów w czterech ostatnich spotkaniach, zajmuje siódme miejsce, z dwupunktową stratą do szóstego Wolfsburga.

- Od początku wiedziałem, że misja w Hoffenheim będzie dla mnie wielkim wyzwaniem. Sprawiło mi ono wielką radość. Dziękuję klubowi, że dał mi szansę pracy w Bundeslidze - powiedział odchodzący szkoleniowiec.

Co ciekawe, TSG Hoffenheim poprowadzi teraz zespół trenerski, złożony z pięciu osób: Matthias Kaltenbach (pracował ostatnio jako jeden z asystentów trenera), Michael Rechner (trener bramkarzy), Timo Gross (analityk), Marcel Rapp (ostatnio trener drużyny U19) oraz Kai Herdling (były piłkarz Hoffenheim i trener młodzieży).

Nowy sztab szkoleniowy zadebiutuje w meczu u siebie z RB Lipsk, który zostanie rozegrany w piątek, 12 czerwca (godz. 20.30).

źródło: wp.pl